Kolejny Batmobil z klocków pojawi się na półkach sklepowych w październiku. LEGO przygotowało mały zestaw z terenowym miniczołgiem znanym z trylogii filmów Nolana o Batmanie.

materiały prasowe

Zestaw 76239 pojawił się już w przedsprzedaży na zagranicznych stronach LEGO. Wyceniono go na niecałe 40 dolarów, co w Polsce powinno skończyć się ceną detaliczną 180 zł bez grosza. LEGO DC Batman - Batmobil Tumbler: Starcie ze Strachem na Wróble to niewielki zestaw składający się z 422 klocków.

materiały prasowe

Czytaj więcej

Nowy zestaw LEGO: zbuduj własna maszynę do pisania

materiały prasowe

Z zabawowych części nowy Batmobil od LEGO ma otwierany dach i kokpit, który pomieści kierowcę i pasażera. Z przodu znajdziemy dwa działka, które strzelają klockami. Do zestawu dołączono dwie minifigurki – Batmana i Stracha na Wróble. Sam pojazd ma 7 cm wysokości, 19 cm długości i 12 cm szerokości.

Zestaw, który pojawi się w listopadzie to już zupełnie inna liga wymiarowa. „Poważny” Batmobil mierzy 16 cm wysokości, 45 cm długości i 25 cm szerokości. Żeby go zbudować trzeba będzie połączyć 2049 klocków. W zestawie znajdziemy minifigurki Batmana i Jokera.

materiały prasowe

materiały prasowe

Czytaj więcej

LEGO otwiera swój pierwszy sklep w Polsce

materiały prasowe

materiały prasowe

LEGO DC Batman Batmobile Tumbler wyceniono na niecałe 230 dolarów, co w Polsce przełoży się na 1000 zł. Zestaw 76240 ma być dostępny w listopadzie. Kilka lat wcześniej w ofercie LEGO był bardzo podobny zestaw, jednak jest już niedostępny, a jego ceny na aukcjach osiągają nawet kilka tysięcy złotych.

W sprzedaży ciągle dostępny jest Batmobile nawiązujący do filmu „Batman” z 1989 roku. Ten składający się z 3306 elementów zestaw uznawany jest za jeden z najlepszych w historii LEGO.

materiały prasowe