Aktualizacja: 21.11.2024 09:35 Publikacja: 14.12.2021 12:52
Foto: materiały prasowe
Fundusz Ekspansji Zagranicznej zarządzany przez PFR TFI zwiększył pulę finansowania przeznaczonego na ekspansję notowanego na Catalyst dewelopera za Odrą z 7 mln do 10 mln euro. Pieniądze umożliwią zakup ziemi oraz finansowanie bieżących i nowych projektów. Victoria Dom weszła do Berlina w 2016 r. i oddała tam dwie inwestycje. Od 2020 r. deweloper obecny jest w Lipsku. Obecnie Victoria realizuje i ma w przygotowaniu dziewięć inwestycji w tych miastach.
- Po około dziesięciu miesiącach od zawarcia pierwszej umowy z Funduszem Ekspansji Zagranicznej, uzgodniliśmy podwyższenie poziomu udzielanego nam finansowania, które pozwoli nam przyspieszyć tempo prowadzonych inwestycji. Tym bardziej, że rynek niemiecki oceniamy jako bardzo perspektywiczny, pozwalający generować marże na bardzo atrakcyjnym poziomie. Dlatego dynamicznie zwiększamy skalę działania. Wartość naszych projektów, za naszą zachodnią granicą, będących w realizacji i przygotowaniu sięga już blisko 1 mld złotych – skomentował Waldemar Wasiluk, wiceprezes Victorii. - Na razie chcemy dynamicznie rozwijać się w Berlinie i Lipsku, w przyszłości planujemy wejście do innych dużych aglomeracji. Rozwój w Niemczech pozwala nam poszerzać kompetencje, co pomaga także w rozwoju całej grupy. Wiele funkcjonalności i rozwiązań stosowanych w niemieckich projektach wdrażamy również w inwestycjach realizowanych na krajowym rynku. Powoduje to, że nasza oferta jest bardzo dobrze przyjmowana przez polskich klientów – dodaje.
Koszt doprowadzenia domu o prostej konstrukcji i powierzchni 100 mkw do stanu deweloperskiego można przyjąć – w zależności od regionu, w którym powstaje – w przedziale od 500 tys. do 600 tys. zł.
Co, jak, gdzie, i za ile? Słoneczne hiszpańskie wybrzeże coraz mocniej kusi zagranicznych nabywców mieszkań i domów. Coraz liczniejszą grupę stanowią wśród nich Polacy.
Część właścicieli mieszkań uważa, że wynajmowanie lokali osobom z dziećmi oznacza większe ryzyko. I maja sporo racji.
Bardzo wysoka inflacja powoduje, że oszczędności trzymane w banku wciąż tracą na wartości. Chronić kapitał pomogą nieruchomości. Gdzie szukać okazji?
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Wynajem 50-metrowego mieszkania przyniesie średnio od 3,4 proc. netto w Białymstoku do 4,7 proc. w Częstochowie.
Rynek start-upów w Polsce wraca na ścieżkę wzrostu – wynika z najnowszych danych Polskiego Funduszu Rozwoju. Wychodzenie z trwającej wiele kwartałów zapaści w finansowaniu innowacyjnych spółek może jednak jeszcze potrwać.
W pracę na rzecz obronności trzeba angażować prywatne firmy. Sama Polska Grupa Zbrojeniowa sobie z tym nie poradzi.
Polskie firmy, które z powodzeniem działają w naszym kraju i rozważają inwestycje na rynkach zagranicznych, mogą skorzystać ze wsparcia funduszu zarządzanego przez PFR TFI.
Źle zaprojektowana, a do tego bez nadzoru i bez kontroli – tak NIK ocenia pomoc państwa udzieloną przedsiębiorcom w latach 2020-21. Zapowiada wystąpienie do prokuratury w sprawie działań Pawła Borysa, prezesa PFR, który nadzorował udzielanie pomocy.
Deweloper mieszkaniowy może zaoferować inwestorom indywidualnym papiery o wartości do 200 mln zł.
Deweloper liczy na jeszcze wyższe przychody i zatwierdzenie prospektu pozwalającego na dużą emisje obligacji.
Notowani deweloperzy mieszkaniowi rozpoczęli publikację danych o sprzedaży na spadkowym rynku.
Mimo spadków uczestnik PPK cały czas ma na swoim rachunku średnio o 100 proc. więcej niż do niego wpłacił. Innymi słowy jest to superatrakcyjny program oszczędzania. I nie ma drugiego takiego na rynku - przekonuje Bartosz Marczuk, wiceprezes PFR.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas