Aktualizacja: 21.11.2024 07:47 Publikacja: 16.05.2024 17:31
Polacy coraz odważniej inwestują w nieruchomości za granicą, a jednym z najpopularniejszych krajów jest Hiszpania
Foto: Adobe Stock
Polacy chętnie kupują nieruchomości za granicą, dlatego przygotowaliśmy cykl poradnikowy, gdzie najlepiej inwestować, jak przebrnąć przez formalności i z jakimi problemami trzeba się liczyć. O swoich doświadczeniach opowiadają nabywcy, prawnicy i eksperci z rynku nieruchomości.
Polacy coraz odważniej inwestują w nieruchomości za granicą, a jednym z najpopularniejszych krajów jest Hiszpania. Pierwsze pozytywne skojarzenia z tym krajem jako miejscem, gdzie warto kupić nieruchomość, to oczywiście pogoda. Ale w obecnej sytuacji geopolitycznej dla wielu osób istotna może być również duża odległość od Moskwy, co ważne, możliwa do pokonania nie tylko samolotem, ale też własnym samochodem.
Koszt doprowadzenia domu o prostej konstrukcji i powierzchni 100 mkw do stanu deweloperskiego można przyjąć – w zależności od regionu, w którym powstaje – w przedziale od 500 tys. do 600 tys. zł.
Część właścicieli mieszkań uważa, że wynajmowanie lokali osobom z dziećmi oznacza większe ryzyko. I maja sporo racji.
Bardzo wysoka inflacja powoduje, że oszczędności trzymane w banku wciąż tracą na wartości. Chronić kapitał pomogą nieruchomości. Gdzie szukać okazji?
Wynajem 50-metrowego mieszkania przyniesie średnio od 3,4 proc. netto w Białymstoku do 4,7 proc. w Częstochowie.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Warszawski deweloper pozyskał dodatkowe finansowanie na rozwój projektów w Berlinie i Lipsku.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. USA chcą umorzyć Ukrainie 4,65 mld dolarów długu.
Donald Trump postrzega świat z perspektywy dewelopera, a Władimirowi Putinowi zależy, by traktować go z szacunkiem - pisze w swoich pamiętnikach Angela Merkel. Fragmenty książki, która ma mieć premierę 26 listopada, publikuje niemiecki tygodnik „Die Zeit”.
Jeśli linia lotnicza odwołuje połączenie, a w ramach zastępczego lotu oferuje jedynie kolejne ze swojej puli, choć na danej trasie są wcześniejsze realizowane przez innych przewoźników, pasażer ma prawo do odszkodowania - orzekł niemiecki Trybunał Sprawiedliwości.
Centrolewicowy australijski rząd skierował do parlamentu ustawę, której celem jest wprowadzenie ograniczeń wiekowych na korzystanie z mediów społecznościowych.
Nie wiadomo do końca, kto poprowadzi socjaldemokratów do wyborów na początku przyszłego roku. Obecny kanclerz czy jego minister obrony Boris Pistorius?
Sąd Najwyższy opowiedział się w środę przeciwko tzw. uchwałom negatywnym, czyli wyinterpretowanym.
Ustępująca administracja Joe Bidena zamierza umorzyć Ukrainie ok. 4,7 mld dolarów długu - poinformował rzecznik Departamentu Stanu, Matthew Miller.
Pion śledczy IPN w Warszawie zakończył śledztwo w sprawie zbrodni popełnionych przez Niemców na obywatelach polskich w obozie koncentracyjnym Dachau. Umorzył je, bo prawdopodobnie sprawcy nie żyją. Ale nie ma takiej pewności.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas