Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Ranking lokat bankowych na na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące.
Ranking lokat bankowych na na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące.
Fotorzepa, Marcin Bielecki

Aktualny ranking najlepszych lokat bankowych obowiązuje od 3 do 9 lutego 2020 roku.

Regularnie, raz w tygodniu, badamy zmiany w tabelach oprocentowania produktów oferowanych na rynku lokat terminowych. Na ich podstawie tworzymy ranking najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do 2 lat.

Warto sprawdzić: Zastrzeżenie dowodu w banku odcina od pieniędzy?

Najwyższe oprocentowanie gwarantowane na lokatach jednomiesięcznych sięga 3 proc. w skali roku. Tyle zyskać można zakładając Lokatę Urodzinową w Banku Millennium. 2 proc. w skali roku płaci PKO BP, ale tylko tym klientom, którzy wykupią ubezpieczenie na samochód. Niewiele mniej, ale bez żadnych zobowiązań, daje Idea Bank – po 1,8 proc. w skali roku sięgnąć mogą klienci wnioskujący o otwarcie Lokaty NR1.

Maksymalny zysk oferowany w ramach lokat zakładanych na okres 90 dni, to 4 proc. w skali roku. Jest to też najwyższa obecnie stawka oprocentowania gwarantowana na rynku depozytowym. Produkt z takim zyskiem oferuje Nest Bank – jest nim Nest Lokata Witaj. W Idea Banku na Lokacie Happy wypracować można 3,8 proc. w skali roku. Trochę niższe oprocentowanie – 3,5 proc. w skali roku gwarantuje zaś nowym klientom mBank.

4 proc. w skali roku można również mieć na lokacie półrocznej. Wystarczy założyć Nest Lokatę Witaj w wymienianym już przez nas raz w tym zestawieniu Nest Banku. Po 2,5 proc. i 2,4 proc. w skali roku zarobić można w Idea Banku i Toyota Banku. Wystarczy założyć u nich lokaty: Na Nowe Środki Plus lub Sprint.

Wpłacając środki na lokatę roczną liczyć można na maksymalny zysk w wysokości do 2,3 proc. w skali roku. Najkorzystniejszą stawkę oferuje Toyota Bank na Lokacie Plus. Po 2,25 proc. i 2,2 proc. w skali roku zarobić można w Banku Ochrony Środowiska na EKOLokacie Plus czy Lokacie na Nowe Środki Plus w Idea Banku.

Maksymalne oprocentowanie na lokatach dwuletnich może wynieść 2,6 proc. w skali roku. Tyle oferuje BOŚ na EKOLokacie na Lata. 2,25 proc. w skali roku można otrzymać na Lokacie Plus w Toyota Banku i 2,2 proc. w skali roku w Santander Consummer Banku na Lokacie Online Nowe Środki.

Warto sprawdzićAktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

W minionym tygodniu tabele oprocentowania produktów depozytowych zmieniał m.in.: Alior Bank, Nest Bank i Bank Mllennium. Pierwszy z nich ściął oprocentowanie lokat na nowe środki, drugi natomiast obniżył oprocentowanie lokat rocznych i dwuletnich w ofercie Nest Lokaty Lojalnej.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Pogłębiły się realne straty na lokatach wynikające z rosnącej inflacji.

Najlepsze lokaty roczne bez szans w starciu z inflacją

W sierpniu cztery banki obniżyły zyski możliwe do osiągnięcia na lokatach zakładanych na okres ...

W tych bankach nie wygrasz z inflacją

Przygotowaliśmy przegląd lokat bankowych. Sprawdzamy, w których instytucjach nasze pieniądze nie wypracują realnego zysku. ...

Bankomaty nie mają wakacji

Choć Polacy coraz bardziej lubią transakcje bezgotówkowe, to jednak w popularnych miejscowościach wypoczynkowych latem ...