Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Ranking lokat bankowych na na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące.
Ranking lokat bankowych na na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące.
Bloomberg

Aktualny ranking najlepszych lokat bankowych obowiązuje od 10 do 16 lutego 2020 roku.

Raz w tygodniu badamy zmiany w tabelach oprocentowania produktów oferowanych na rynku lokat terminowych. Na ich podstawie tworzymy zestawienie najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do 2 lat.

Najwyższe oprocentowanie na lokatach zakładanych na 30 dni wynosi obecnie 3 proc. w skali roku. Tyle gwarantuje Lokata Urodzinowa, którą założyć można w Banku Millennium. 2 proc. w skali roku płaci PKO BP (warunkiem jest zakup ubezpieczenia na samochód). Bez żadnych zobowiązań założyć można Lokatę NR 1 w Idea Banku. Zarobek w tym przypadku wyniesie jednak 1,6 proc. w skali roku.

Warto sprawdzić: To już kres gotówki? Okienka kasowe znikają z banków

Maksymalny zysk oferowany na lokatach kwartalnych wynosi 4 proc. w skali roku. Najwyższą stawkę na całym rynku depozytowym oferuje Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. W Idea Banku na Lokacie Happy otrzymać można 3,8 proc. w skali roku. Nieco niższą stawkę, 3,5 proc. w skali roku, gwarantuje zaś mBank.

Na 4 proc. w skali roku można również liczyć zakładając lokatę na 6 miesięcy. Tu również wystarczy założyć Nest Lokatę Witaj w Nest Banku. Po 2,3 proc. i 2,2 proc. w skali roku zarobić można w Idea Banku i Toyota Banku. Wystarczy przelać środki na Lokatę Na Nowe Środki Plus lub Lokatę Sprint.

Maksymalny zysk na lokatach rocznych wynieść może 2,25 proc. w skali roku. Najkorzystniejszą stawkę ma Bank Ochrony Środowiska. Jest nią produkt o nazwie EKOLokata Plus. Idea Bank na Lokacie Na Nowe Środki Plus płaci 2,2 proc. w skali roku. W Toyota Bank na Lokacie Plus zyskać można 2,1 proc. w skali roku.

Najwyższa stawka oprocentowania na lokatach dwuletnich to 2,6 proc. w skali roku. Tak wysokie zyski gwarantuje BOŚ na EKOLokacie na Lata. 2,3 proc. w skali roku można otrzymać na Lokacie Plus w Toyota Banku i 2,1 proc. w skali roku w Getin Banku oraz Nest Banku.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Od 12 lutego 2020 r. obowiązuje nowa Tabela Oprocentowania dla Klientów Indywidualnych w Toyota Banku. Obniżeniu ulega oprocentowanie Lokaty Sprint 180 dni, Lokaty Standard na 12 miesięcy i Lokaty Plus na 12 miesięcy. Jednocześnie bank podnosi oprocentowanie na Lokacie Standard 24 miesiące i Lokacie Plus 24 miesiące. Powyższe zestawienie zawiera wskazane zamiany.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Odziedziczyłeś numer? Może być problem w bankowości mobilnej

Masz numer telefonu po innej osobie, która była klientem tego samego banku? Możesz mieć ...

Zdaniem klienta informacja, że może płacić do 100 zł bez podawania PIN-u nie jest w 100 proc. prawdziwa.- Tylko kto o tym wie?

Nie zawsze stówa przejdzie bez PIN-u. Banki tłumaczą

Niby od blisko roku można płacić zbliżeniowo za zakupy do 100 zł, to okazuje ...

W niektórych urządzeniach wpłata może słono kosztować

Opłaty za wpłaty. I to całkiem spore

Zasilenie konta we wpłatomacie może kosztować, zwłaszcza gdy korzystamy z urządzeń nie należących do ...