Mniej zarobimy na lokatach kwartalnych

Bloomberg

W obecnie obowiązujących warunkach ekonomicznych w Polsce, lokaty bankowe pełnią wyłącznie funkcję bezpiecznej przechowalni pieniędzy.

Nie można na nich zarobić, bo wypracowane odsetki pochłaniane są przez podatek Belki, a wartość pieniądza w czasie traci na swojej realnej wartość wskutek inflacji.

Tworzony przez nas ranking lokat kwartalnych budowany jest na bazie najwyżej oprocentowanych lokat wybranych z ofert wszystkich banków. Z jego pomocą znaleźć można produkty, które w największym stopniu uchronią inwestorów przed stratami.

Najwyższe odsetki wypracować można w Nest Banku. Otwierając tam rachunek bankowy i Nest Lokatę Witaj otrzymać można oprocentowanie na poziomie 4 proc. w skali roku. Na depozyt można wpłacić od 1 tys. zł do 10 tys. zł. Maksymalny zysk po trzech miesiącach może więc w tym przypadku wynieść około 80 zł.

Warto sprawdzić: Koniec lokaty, pieniądze zniknęły. Gdzie się podziały?

Niewiele mniej oferuje Idea Bank. Na Lokacie Happy zarobić można 3,8 proc. w skali roku – wystarczy tylko przelać na rachunek depozytu od 500 zł do 20 tys. zł. Atutem oferty jest brak obowiązku zakładania konta bankowego. Ponadto, bank daje możliwość zerwania lokaty w dowolnym momencie – bez utraty odsetek.

Sporo oferuje też mBank. Nowi klienci zakładający ROR tam mają okazję otworzyć Lokatę 3,5%. Ofertą objęte są środki od kwoty 500 zł do maksymalnie 10 tys. zł.

Posiadacze konta i aplikacji mobilnej Getin Banku mogą otrzymać oprocentowanie na poziomie 3 proc. w skali roku na Lokacie Mobilnej. Wystarczy wpłata od 500 zł do 10 tys. zł.

Podobny produkt, ale z niższym zyskiem oferuje Bank Millennium. W tym przypadku jednak, na Lokacie Mobilnej klienci mają szansę zarobić 2,25 proc. w skali roku (blisko o 15 zł mniej niż w Getin Banku). Zakres wpłat jest taki sam jak u konkurencji.

Po 2 proc. w skali roku mogą sięgnąć oszczędzający, którzy korzystają z usług Banku Ochrony Środowiska. Na e-Lokacie na Plusie zdeponować można od 1 tys. zł do 20 tys. zł. Warunkiem otrzymania wskazanej stawki jest posiadanie w tym banku ROR.

Z 2 proc. do 1,8 proc. w skali roku spadło oprocentowanie Lokaty na Start w BNP Paribas. Na depozyt można przelać od 3 tys. zł do 200 tys. zł. Konieczne jest też posiadanie konta i regularne wpływy pensji na rachunek.

W PlusBanku na Lokacie Nowa Kasa = Większy Zysk oszczędzający zarobią 1,75 proc. w skali roku. Oferta kierowana jest do osób, które posiadają lub otworzą rachunek osobisty w PlusBanku i na depozyt wpłacą nowe środki. Limity wpłat wyznaczone są na kwoty od 5 tys. zł do 200 tys. zł. Nowe środki bank wylicza jako nadwyżkę ponad stan salda na wszystkich rachunkach oszczędnościowych i oszczędnościowo-rozliczeniowych klienta na dzień 22 lipca 2019 r.

Warto sprawdzić: Remedium na problemy posiadaczy kilku kont bankowych

Oczko wyżej wspiął się Toyota Bank z Lokatą Plus. Prowadzący w tym banku ROR mogą wpłacić na depozyt minimum 5 tys. zł i cieszyć się zyskiem w wysokości 1,6 proc. w skali roku. Bank nie wyznaczył górnego progu wpłat.

Zestawienie najlepszych lokat na 3 miesiące na kwotę 10 tys. zł zamyka Alior Bank z ofertą Lokaty na nowe środki. Oprocentowanie tego depozytu spadło w ostatnim czasie z 1,7 proc. do 1,5 proc. w skali roku. Na depozyt można wpłacić od 1 tys. zł do maksimum 200 tys. zł. Saldo nowych środków bank wylicza na dzień 24 stycznia 2020 r.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Banki wraz z kartami kredytowymi najczęściej oferują różnego rodzaju pakiety ubezpieczeniowe i inne bonusy .

Na jakie bonusy do karty kredytowej można liczyć

Sprawdzamy ofertę dodatkowych usłg oferowanych przez banki wraz z kartami płatniczymi. Przy wyborze karty ...

Automatyczne oszczędzanie. Ciułanie podczas zakupów czyli nauka oszczędzania

Autooszczędzanie. Czy ciułanie podczas zakupów ma sens

Jak działa automatyczne oszczędzanie w Credit Agricole, ING, PKO BP, mBank i BNP Paribas. ...

Czy Twoje konto bankowe może być całkiem darmowe?

Niewiele potrzeba do tego, by sprawić, że używanie konta bankowego i dołączonej do niej ...