Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Adobe Stock

Aktualne zestawienie najlepszych lokat bankowych obowiązuje od 24 lutego do 1 marca 2020 roku.

Systematycznie, raz w tygodniu, weryfikujemy i odnotowujemy zmiany w tabelach oprocentowania produktów oferowanych na rynku lokat terminowych. Na tej podstawie tworzymy ranking najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do 2 lat.

Warto sprawdzić: Król Sobieski na każdą kieszeń. Rynek numizmatów rośnie

Maksymalne oprocentowanie oferowane na lokatach zakładanych na 30 dni wynosi 3 proc. w skali roku i obowiązuje na Lokacie Urodzinowej w Banku Millennium. Po 2 proc. w skali roku sięgnąć mogą klienci PKO Banku Polskiego, którzy za jego pośrednictwem kupują ubezpieczenie samochodu. W Idea Banku na Lokacie NR1 i w EnveloBanku na Lokacie EnveloMobilnej zarobić można 1,5 proc. w skali roku.

Na depozycie kwartalnym zarobić można nawet 4 proc. w skali roku. Najwyższą stawkę oferuje Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. Nieco mniej na Lokacie Happy gwarantuje wszystkim bez wyjątku Idea Bank. Na jego produkcie obowiązuje stawka rzędu 3,8 proc. w skali roku. Na 3,5 proc. w skali roku liczyć mogą natomiast klienci mBanku.

Najwyższe oprocentowanie oferowane na lokatach 6-cio miesięcznych również sięga 4 proc. w skali roku. To oferta, którą ma Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. Na 2,2 proc. i 2,1 proc. w skali roku mają szansę oszczędzający, którzy wybiorą Lokatę Sprint w Toyota Banku i Lokatę Na Nowe Środki w Idea Banku.

Na lokatach zakładanych na rok zarobić można maksymalnie 2,4 proc. w skali roku. Właśnie tyle oferuje swoim stałym klientom Nest Bank na Nest Lokacie Lojalnej. Oprocentowanie na poziomie 2,25 proc. w skali roku otrzymają klienci zakładający EKOLokatę Plus w Banku Ochrony Środowiska. Po 2,1 proc. w skali roku zyskać można w Idea Banku na Lokacie Na Nowe Środki Plus i w Toyota Banku na Lokacie Plus.

Maksymalne oprocentowanie gwarantowane na lokatach dwuletnich sięga 2,6 proc. w skali roku. Wskazaną stawkę znaleźć można w Banku Ochrony Środkowiska – wystarczy założyć EKOLokatę na Lata. 2,4 proc. w skali roku na Lokacie Lojalnej oferuje Nest Bank, zaś 2,3 proc. w skali roku zarobić można na Lokacie Plus w Toyota Banku.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

W minionym tygodniu zmian w tabelach oprocentowania depozytów dokonał m.in.: Nest Bank, Getin Bank, BGŻOptima czy Alior Bank. Wśród nich, tylko ten pierwszy postawił na podwyżki oprocentowania. Mniej zarobią klienci, którzy zakładają Lokatę Mobilną w Getin Banku (stawka spadła z 3 proc. do 2,7 proc. w skali roku), osoby otwierające lokatę na nowe środki na 1 rok w Alior Banku (obniżka z 1,8 proc. do 1,7 proc. w skali roku) czy oszczędzający wnioskujący o otwarcie trzymiesięcznej Lokaty Klasycznej w BGŻOptima, której oprocentowanie spadło z 1 proc. do 0,7 proc. w skali roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Banki czekają na nowe środki

Wśród najlepszych lokat dwunastomiesięcznych (wkład 10 tys. zł) znajdują się oferty z odsetkami od ...

Na lokatach tracimy pieniądze od 2015 r. Jak długo jeszcze?

Realnie, czyli po uwzględnieniu podatku i inflacji, lokaty przynoszą straty począwszy od tych zakładanych ...