Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Adobe Stock

Aktualne zestawienie obowiązuje od 16 do 22 marca 2020 roku. Ranking najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do 2 lat.

Maksymalnie do 3 proc. w skali roku można zarobić otwierając lokatę na 30 dni. Stawkę w tej wysokości oferuje Bank Millennium, wszystkim tym, którzy spełniają wymogi regulaminu i mają prawo skorzystać z Lokaty Urodzinowej. 2 proc. w skali roku oferuje PKO Bank Polski – wystarczy za jego pośrednictwem zakupić lub odnowić ubezpieczenie AC lub OC samochodu, a następnie złożyć wniosek o otworzenie Lokaty 2%. Po 1,6 proc. w skali roku sięgnąć mogą klienci Idea Banku zakładający Lokatę NR1.

Do maksymalnie 4 proc. w skali roku zarobić można na lokatach kwartalnych. Najwyższe zyski oferuje Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. Niewiele poniżej 4 proc. – 3,8 proc. w skali roku – wypracować można na Lokacie Happy w Idea Banku, a na 3,5 proc. w skali roku liczyć mogą nowi klienci mBanku zakładający rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy i wnioskujący o Lokatę 3,5%.

Warto sprawdzić: Jedno kliknięcie i konto ogołocone przez złodzieja

Sześciomiesięczne depozyty również mogą przynieść zysk w wysokości 4 proc. w skali roku. Warunkiem jest założenie Nest Lokaty Witaj w Nest Banku. Tylko ten jeden bank oferuje takie oprocentowanie. Inne płacą 2,2 proc. (Toyota Bank na Lokacie Sprint) i 2,1 proc. w skali roku (Idea Bank na Lokacie Na Nowe Środki).

Maksymalna stawka oprocentowania obowiązująca na lokatach rocznych wynosi 2,4 proc. w skali roku. Osiągnąć ją można decydując się na otwarcie Nest Lokaty Lojalnej w Nest Banku. Oprocentowanie w wysokości 2,25 proc. w skali roku oferuje Bank Ochrony Środowiska na EKOLokacie Plus. W Idea Banku inwestując nowe środki w Lokatę Na Nowe Środki Plus zarobić można 2,1 proc. w skali roku. Podobnie oprocentowanie gwarantuje Toyota Bank na Lokacie Plus.

Najwyższe oprocentowanie dostępne na lokatach dwuletnich, to 2,6 proc. w skali roku. Taką stawkę można otrzymać w Banku Ochrony Środowiska na EKOLokacie na Lata. 2,4 proc. w skali roku zyskać można w Nest Bank na Nest Lokacie Lojalnej , a 2,3 proc. w skali roku zarobią klienci wnioskujący o otwarcie Lokaty Plus w Toyota Banku.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

W minionym czasie zmian w tabelach oprocentowania depozytów dokonał m.in.: Bank Millennium, Santander Bank Polska, Getin Bank czy Idea Bank. Najistotniejszą zmianą wśród nich był spadek oprocentowania Lokaty Mobilnej w Banku Millennium z 2,25 proc. do 2 proc. w skali roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Solenizanci zarobią najwięcej na jednomiesięcznej lokacie

Na wysokie oprocentowanie nie mogą liczyć wszyscy. Aby na depozycie zyskać 3 proc. w ...

zwrot pieniędzy na kartę

Na zwrot pieniędzy na kartę trzeba trochę poczekać

Na zwrot pieniędzy na konto karty po zwrocie towaru trzeba czekać kilka dni. – ...

Jeśli klient zamknie konto do rozliczenia depozytu pieniądze trafiają na rachunek techniczny.

Koniec lokaty, pieniądze zniknęły. Gdzie się podziały?

Czasami rozwiązanie umowy rachunku na który po zapadnięciu ma trafić lokata bankowa, może oznaczać ...