Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Adobe Stock

Aktualne zestawienie obowiązuje od 16 do 22 marca 2020 roku. Ranking najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do 2 lat.

Maksymalnie do 3 proc. w skali roku można zarobić otwierając lokatę na 30 dni. Stawkę w tej wysokości oferuje Bank Millennium, wszystkim tym, którzy spełniają wymogi regulaminu i mają prawo skorzystać z Lokaty Urodzinowej. 2 proc. w skali roku oferuje PKO Bank Polski – wystarczy za jego pośrednictwem zakupić lub odnowić ubezpieczenie AC lub OC samochodu, a następnie złożyć wniosek o otworzenie Lokaty 2%. Po 1,6 proc. w skali roku sięgnąć mogą klienci Idea Banku zakładający Lokatę NR1.

Do maksymalnie 4 proc. w skali roku zarobić można na lokatach kwartalnych. Najwyższe zyski oferuje Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. Niewiele poniżej 4 proc. – 3,8 proc. w skali roku – wypracować można na Lokacie Happy w Idea Banku, a na 3,5 proc. w skali roku liczyć mogą nowi klienci mBanku zakładający rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy i wnioskujący o Lokatę 3,5%.

Warto sprawdzić: Jedno kliknięcie i konto ogołocone przez złodzieja

Sześciomiesięczne depozyty również mogą przynieść zysk w wysokości 4 proc. w skali roku. Warunkiem jest założenie Nest Lokaty Witaj w Nest Banku. Tylko ten jeden bank oferuje takie oprocentowanie. Inne płacą 2,2 proc. (Toyota Bank na Lokacie Sprint) i 2,1 proc. w skali roku (Idea Bank na Lokacie Na Nowe Środki).

Maksymalna stawka oprocentowania obowiązująca na lokatach rocznych wynosi 2,4 proc. w skali roku. Osiągnąć ją można decydując się na otwarcie Nest Lokaty Lojalnej w Nest Banku. Oprocentowanie w wysokości 2,25 proc. w skali roku oferuje Bank Ochrony Środowiska na EKOLokacie Plus. W Idea Banku inwestując nowe środki w Lokatę Na Nowe Środki Plus zarobić można 2,1 proc. w skali roku. Podobnie oprocentowanie gwarantuje Toyota Bank na Lokacie Plus.

Najwyższe oprocentowanie dostępne na lokatach dwuletnich, to 2,6 proc. w skali roku. Taką stawkę można otrzymać w Banku Ochrony Środowiska na EKOLokacie na Lata. 2,4 proc. w skali roku zyskać można w Nest Bank na Nest Lokacie Lojalnej , a 2,3 proc. w skali roku zarobią klienci wnioskujący o otwarcie Lokaty Plus w Toyota Banku.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

W minionym czasie zmian w tabelach oprocentowania depozytów dokonał m.in.: Bank Millennium, Santander Bank Polska, Getin Bank czy Idea Bank. Najistotniejszą zmianą wśród nich był spadek oprocentowania Lokaty Mobilnej w Banku Millennium z 2,25 proc. do 2 proc. w skali roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Aktualne zestawienie rankingu najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do 2 ...

Mobilna autoryzacja w aplikacji Citi Handlowego

Citi Handlowy wprowadza mobilną autoryzację w aplikacji Citi Mobile. Citi Handlowy wdrożył nową, wygodną ...

najlepsze lokaty na 3 miesiące luty 2019

Najlepsze lokaty na 3 miesiące. Ranking [LUT 2019]

Najlepsze trzy lokaty kwartalne z zyskiem 4 proc. w skali roku. Do grona banków, ...