Niewielki zysk na lokatach miesięcznych tylko z warunkami

Fotorzepa, Marta Bogacz

Oprocentowanie lokat terminowych w większości przypadków bliskie jest zeru. Są jeszcze jednak na rynku oferty, które dają oszczędzającym niewielki zysk. Obwarowany jest on jednak dodatkowymi wymogami.

Majowy ranking najlepiej oprocentowanych lokat na jeden miesiąc z wkładem w wysokości 5 tys. zł wygrywają Bank Millennium i PKO BP. Oba płacą na depozytach po 2 proc. w skali roku. Lokata Urodzinowa od Banku Millennium dostępna jest dla posiadaczy konta osobistego w okresie trzydziestu dni od dnia ich urodzin. Na depozyt można wpłacić od 1 tys. zł do 10 tys. zł. Na Lokatę 2% w PKO BP wpłacić można maksymalnie do 20 tys. zł, a specjalna lokata dostępna jest w aplikacji mobilnej IKO dla klientów, którzy kupili albo odnowili w banku ubezpieczenie OC lub AC i wyrazili zgodę na marketing elektroniczny.

Z 1,8 proc. do 1,4 proc. w skali roku spadło oprocentowanie Lokaty NR 1 od Idea Banku. Jako nieliczny, ten właśnie depozyt można mieć bez otwierania rachunku – wystarczy wpłata od 1 tys. zł do 1 mln zł.

Warto sprawdzić: Będziemy dopłacać do lokat? Depozyty bez odsetek już są

Cięcia nie ominęły również Lokaty EnveloMobilnej od EnveloBanku (cyfrowa marka Banku Pocztowego). Oprocentowanie wspomnianego przez nas produktu sięga dziś 1 proc. w skali roku (wcześniej 1,5 proc.). Na lokatę można wpłacić od 500 zł.

W Nest Banku na Nest Lokacie zarobić można 0,8 proc. w skali roku. Tu również odnotowaliśmy spadek stawki (z 1 proc.). Warunkiem założenia depozytu jest posiadanie konta i wpłata na rachunek lokaty minimalnej kwoty w wysokości 1 tys. zł.

Alior Bank na Lokacie online i Toyota Bank na Lokacie Plus gwarantują zysk na poziomie 0,5 proc. w skali roku. Na lokaty należy wpłacić minimum 1 tys. zł – w Alior Banku i 5 tys. zł – w Toyota Banku. Do wykonania tej operacji potrzebny jest rachunek z ich oferty.

Kolejne banki z naszego zestawienia płacą swoim klientom od 0,1 do 0,4 proc. w skali roku. Na tej liście znajduje się Bank Pekao SA, Santander Consummer Bank, BNP Paribas, T-Mobile Usługi Bankowe, Bank Ochrony Środowiska, PlusBank, mBank, Credit Agricole i Santander Bank Polska.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Zniżki, bonusy i inne atrakcje dla łowców okazji

Przed Wielkanocą sprawdziliśmy, które plastiki umożliwiają obniżenie wydatków na zakupy – nie tylko świąteczne ...

Zakupy i przelewy: wystarczy smartfon

Blik pojawia się w kolejnych bankach, Google Pay zastąpił Android Pay Użytkownicy smartfonów coraz ...

Odziedziczyłeś numer? Może być problem w bankowości mobilnej

Masz numer telefonu po innej osobie, która była klientem tego samego banku? Możesz mieć ...