Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Adobe Stock

Bieżące zestawienie obowiązuje od 1 do 7 czerwca 2020 roku. Oto najnowszy ranking najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do 2 lat.

Maksymalne oprocentowanie dostępne na lokatach jednomiesięcznych sięga 2 proc. w skali roku. Podana stawka obowiązuje na Lokacie 2% w Banku PKO BP i na Lokacie Urodzinowej w Banku Millennium. 1 proc. w skali roku zarobić można w EnveloBanku na Lokacie EnveloMobilnej i w Idea Banku na Lokacie NR1. 0,5 proc. w skali roku oferuje zaś Alior Bank na Lokacie on-line i Toyota Bank na Lokacie Plus.

Maksymalnie 3 proc. w skali roku zarobić można na lokatach trzymiesięcznych. Najwyższe oprocentowanie gwarantuje Nest Bank na Nest Lokacie Witaj i mBank na Lokacie dla nowych klientów. W Idea Banku na Lokacie Happy oprocentowanie sięga 2,5 proc. w skali roku. W Getin Banku na Lokacie Mobilnej zyskać można 2 proc. w skali roku.

Warto sprawdzić: Będziemy dopłacać do lokat? Depozyty bez odsetek już są

Na lokatach półrocznych, podobnie jak i na lokatach kwartalnych, maksymalne oprocentowanie sięga 3 proc. w skali roku. Ofertę z taką stawką ma Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. W Santander Banku na Lokacie Bonusowej zyskać można 1,8 proc. w skali roku. Niewiele mniej – 1,7 proc. w skali roku – płaci Toyota Bank na Lokacie Sprint.

Maksymalne oprocentowanie na lokatach dwunastomiesięcznych sięga 1,6 proc. w skali roku i można je mieć zakładając Lokatę Plus w Toyota Banku. Na EKOlokacie Plus w Banku Ochrony Środowiska oprocentowanie wynosi 1,5 proc. w skali roku. 1 proc. w skali roku oferuje Idea Bank na Lokacie Na Nowe Środki Plus.

Najwyższy zysk jaki oszczędzający może osiągnąć na lokatach dwuletnich może wynieść nawet 1,8 proc. w skali roku. Wskazana stawka oferowana jest przez Toyota Bank na Lokacie Plus. Na EKOlokacie na Lata w Banku Ochrony Środowiska oprocentowanie wynosi 1,5 proc. w skali roku. 0,9 proc. w skali roku otrzymać można na Lokacie online na nowe środki w Santander Consummer Banku.

Warto sprawdzić:  Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

W minionym tygodniu zmian w tabelach oprocentowania lokat dokonał m.in.: Idea Bank, Nest Bank, Bank Millennium czy Credit Agricole. W każdym z nich nastąpiło cięcie oferowanych na depozytach stawek oprocentowania. Oprocentowanie Lokaty Happy w Idea Banku spadło z 2,8 proc. do 2,5 proc. w skali roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nauczą nas bankowania. Wystarczy przyjść do oddziału

Z bankowości internetowej możemy korzystać także w oddziale banku. A wtedy za rękę mogą ...

Część klientów byłego Idea Banku nie jest zadowolona z „przenosin" do Pekao SA

Co się zmieniło klientom Idea Banku w Pekao. Część marudzi

Część klientów dawnego Idea Banku deklaruje likwidację konta w banku, który go przejął, czyli ...

Przekroczenie limitu na karcie kredytowej. Klient może się uchronić przed przekroczeniem limitu karty kontrolując na bieżąco swój rachunek

Sam sumuj wydatki, żeby nie stracić karty kredytowej

Przekroczenie limitu na karcie kredytowej może być przyczyną rozwiązania umowy przez bank. W październiku ...