Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Adobe Stock

Bieżące zestawienie najlepszych lokat bankowych obowiązuje od 22 do 28 czerwca 2020 roku.

W siedmiodniowych cyklach weryfikujemy zmiany w tabelach oprocentowania produktów oferowanych na rynku lokat terminowych i na ich podstawie tworzymy ranking najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do 2 lat.

Warto sprawdzić: Nie opłaca się trzymać pieniędzy w banku i długo nie będzie

Maksymalne oprocentowanie gwarantowane przez banki na lokatach trzydziestodniowych wynosi 2 proc. w skali roku. Wskazana stawka obowiązuje w Banku PKO BP na Lokacie 2% oraz w Banku Millennium na Lokacie Urodzinowej. 1 proc. w skali roku oferuje EnveloBank na Lokacie EnveloMobilnej. 0,7 proc. w skali roku płaci Idea Bank na Lokacie NR1.

Do 3 proc. w skali roku zarobić można na lokatach trzymiesięcznych. Najwięcej zyskają nowi klienci mBanku. W Nest Banku na Nest Lokacie Witaj wypracować można 2,5 proc. w skali roku, a do 2,4 proc. na Lokacie Happy w Idea Banku.

Najwyższe oprocentowanie na lokatach sześciomiesięcznych sięga do 2,5 proc. w skali roku. Tyle właśnie płaci Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. Na Lokacie Bonusowej w Santander Bank Polska oprocentowanie promocyjne, które ważne jest jeszcze tylko do końca czerwca, wynosi 1,8 proc. w skali roku. Po 1,1 proc. sięgnąć można na Lokacie Sprint w Toyota Banku.

Maksymalne zyski na lokatach rocznych wynoszą 1,25 proc. w skali roku. Wskazana stawka obowiązuje na EKOlokacie Plus w Banku Ochrony Środowiska. Na 1,1 proc. w skali roku liczyć mogą oszczędzający wybierający Lokatę Plus w Toyota Banku, a na 0,75 proc. – Nest Lokatę Lojalną w Nest Banku.

Na lokatach dwuletnich oprocentowanie maksymalne sięga 1,25 proc. w skali roku. Stawka o której mowa obowiązuje na EKOlokacie na Lata w Banku Ochrony Środowiska i Lokacie Plus w Toyota Banku. 0,9 proc. w skali roku płaci Nest Bank na Nest Lokacie Lojalnej. 0,6 proc. w skali roku oferuje Idea Bank na Lokacie na Nowe Środki Plus.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

W minionym tygodniu zmian w tabelach oprocentowania lokat dokonał m.in.: Idea Bank, Bank Millennium, Nest Bank, Toyota Bank, T-Mobile UB, ING Bank Śląski czy Getin Bank. W większości przypadków mieliśmy do czynienia z cięciami stawek.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 msc.

Co tydzień tworzymy ranking najwyżej oprocentowanych lokat terminowych zakładanych na okres od jednego miesiąca ...

Duże zawirowania w lokatach jednomiesięcznych

Na rynku lokat jednomiesięcznych niemałe zawirowania. Spadło oprocentowanie kliku depozytów. Tylko jeden bank zdecydował ...

Najlepsze lokaty na pół roku. Ranking [LUT 2019]

Średnio 1,5 proc. w skali roku można zarobić na dziesięciu najlepiej oprocentowanych lokatach zakładanych ...