Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Adobe Stock

Bieżące zestawienie najlepszych lokat bankowych obowiązuje od 27 lipca do 2 sierpnia 2020 roku.

Regularnie, raz w tygodniu, weryfikujemy zmiany w tabelach oprocentowania produktów oferowanych na rynku lokat terminowych i na ich podstawie budujemy ranking najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do 2 lat.

Warto sprawdzić: Uważajmy! Najlepsze sposoby hakerów na okradanie nas

Maksymalne oprocentowanie oferowane przez banki na lokatach jednomiesięcznych wynosi 1 proc. w skali roku. Tyle na Lokacie Urodzinowej płaci Bank Millennium. Na 0,5 proc. w skali roku liczyć mogą klienci Idea Banku otwierający Lokatę NR1, na 0,3 proc. natomiast – osoby decydujące się na założenie Lokaty Plus w Toyota Banku.

Na Lokatach trzymiesięcznych zarobić można maksymalnie do 2,5 proc. w skali roku. Ofertę z taką stawką ma Nest Bank (Nest Lokata Witaj). Na Lokacie Happy w Idea Banku wypracować można 1,8 proc. w skali roku. W mBanku na Lokacie dla nowych klientów oprocentowanie wynosi 1 proc.

Maksymalne oprocentowanie obowiązujące na lokatach półrocznych sięga 2,5 proc. w skali roku. W tym przypadku również osiągalne jest ono na Nest Lokacie Witaj w Nest Banku. Na EKOlokacie Zyskownej w Banku Ochrony Środowiska zarobić można 1,05 proc. w skali roku, a na Lokacie Sprint w Toyota Banku 0,8 proc. w skali roku.

Przez dwanaście miesięcy zyskać można maksymalnie do 1,25 proc. w skali roku. Podana stawka obowiązuje na EKOlokacie Plus w Banku Ochrony Środowiska. Na 0,8 proc. i 0,6 proc. w skali roku liczyć mogą oszczędzający wybierający Lokatę Plus w Toyota Banku czy Nest Lokatę Lojalną w Nest Banku.

Najwyższe oprocentowanie obowiązujące na lokatach dwuletnich sięga 1,25 proc. w skali roku. Takie zyski oferuje Bank Ochrony Środowiska na EKOlokacie na Lata. Na 0,8 proc. w skali roku liczyć mogą osoby wnioskujące o otwarcie Lokaty Plus w Toyota Banku i Lokaty Lojalnej w Nest Banku. 0,5 proc. w skali roku płaci Santander Consummer Bank na Lokacie Online Nowe Środki.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

W minionym tygodniu modyfikacji w tabelach oprocentowania lokat dokonał m.in.: mBank, Getin Bank, Bank Millennium, Nest Bank, Idea Bank czy Toyota Bank. Zmiany w większości przypadków dotyczyły obniżek oprocentowania oferowanych produktów depozytowych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

W niektórych bankach silne uwierzytelnienie z poślizgiem

Tak jak przewidywała Komisja Nadzoru Finansowego, niektóre banki i instytucje płatnicze z opóźnieniem wprowadzą ...

Nie chcesz papierów z banku? Dostaniesz CD

Jeśli klient nie godzi się na otrzymywanie korespondencji z banku w formie elektronicznej to ...

Bez PINu ciągle 50 zł. Kiedy wzrośnie limit płatności?

Większe transakcje zbliżeniowe bez podania hasła wejdą w Polsce dopiero za rok. Pani Agnieszka ...