Lokaty bez zysków. Tak źle nie było już dawno

Adobe Stock

Trudno mówić o opłacalności lokat, kiedy oprocentowanie większości z nich bliskie jest zera. Najwięcej na lokacie rocznej zarobić dziś można 1,25 proc. w skali roku. Średni zysk z wybranych lokat o najwyższych stawkach dla kwoty równiej 10 tys. zł wynosi niecałe 0,25 proc. w skali roku.

W Banku Ochrony Środowiska nowy klient zakładający EKOlokatę Plus może otrzymać na depozycie 1,25 proc. w skali roku. Z promocji może skorzystać każdy, kto do dnia otwarcia lokaty nie posiadał wcześniej w tym banku żadnych produktów. Ulokować można od 1 tys. zł do maksymalnie 20 tys. zł.

Warto sprawdzić: Banki „kroją” klientów jak tylko mogą. Horrendalne podwyżki

Z 1,1 proc. do 0,8 proc. w skali roku spadło oprocentowanie Lokaty Plus w Toyota Banku. Oferta dedykowana jest stałym klientom z ROR, którzy na depozycie mogą zdeponować środki przewyższające kwotę 5 tys. zł.

Na Nest Lokacie Lojalnej w Nest Banku zarobić można 0,6 proc. w skali roku (ostatnia zmiana z 0,75 proc. w skali roku). Produkt przeznaczony jest dla osób z regularnymi wpłatami pensji na rachunek osobisty. Na depozyt można przelać od 1 tys. zł do 2 mln zł.

Po 0,4 proc. w skali roku płacą Idea Bank na Lokacie NR 1 (depozyt można otworzyć bez zakładania konta wpłacając od 500 zł do 1 mln zł), Santander Consummer Bank na Lokacie na Nowe Środki Online (minimalna wpłata wynosi 1 tys. zł, maksymalna do 400 tys. zł) oraz Credit Agricole na Lokacie – lojalni zyskują, gdzie wymagane jest posiadanie konta i aplikacji na smartfonie, a minimalna wpłata to 1 tys. zł.

W Getin Banku Lokata tradycyjna pozwala wypracować zysk w wysokości 0,3 proc. w skali roku. Wystarczy wpłata 500 zł i ROR założony w tym banku.

Za nowe środki w Banku Millennium otrzymać można 0,2 proc. w skali roku. Na Lokacie Horyzont Zysku znaleźć się musi kapitał wartości od 1 tys. zł do 100 tys. zł. Saldo nowych środków bank wylicza na koniec dnia 19 listopada 2019 r.

Warto sprawdzić: Pomyłka o 20 groszy. Trzeba zapłacić za kolejny przelew?

Tylko na 0,1 proc. w skali roku liczyć mogą klienci Plus Banku otwierający Lokatę przez Internet, Alior Banku zakładający Lokatę bez utraty odsetek, BNP Paribas wnioskujący o założenie Lokaty Progresywnej, BGŻOptima otwierający Lokatę Klasyczną czy T- Mobile UB na Lokacie terminowej.

ING Bank Śląski na Lokacie terminowej oferuje zysk na poziomie 0,05 proc. w skali roku, zaś PKO BP na Lokacie terminowej, Inteligo na Lokacie standartowej, mBank na Lokacie, Citi Handlowy na T-Lokacie, Santander Consummer Bank na Lokacie standardowej i Pekao SA na Lokacie terminowej zaledwie 0,01 proc. w skali roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Najlepsze konto dla studenta. Porównujemy ofertę banków

Prześwietlamy konta bankowe dla studentów i wybieramy najlepsze z nich. Choć potrzeby młodych ludzi ...

zwrot pieniędzy na kartę

Na zwrot pieniędzy na kartę trzeba trochę poczekać

Na zwrot pieniędzy na konto karty po zwrocie towaru trzeba czekać kilka dni. – ...

Banki wraz z kartami kredytowymi najczęściej oferują różnego rodzaju pakiety ubezpieczeniowe i inne bonusy .

Na jakie bonusy do karty kredytowej można liczyć

Sprawdzamy ofertę dodatkowych usłg oferowanych przez banki wraz z kartami płatniczymi. Przy wyborze karty ...