Najlepsze lokaty kwartalne. Ranking na listopad 2020

Obniżkom oprocentowania lokat nie ma końca
Obniżkom oprocentowania lokat nie ma końca
Bloomberg

Z 2,5 proc. do 2,1 proc. w skali roku spadło oprocentowanie najlepszej lokaty na 3 miesiące zakładanej na kwotę 10 tys. zł. Banki cały czas obcinają już i tak bardzo niskie zyski, stąd nie ma się co dziwić odpływowi klientów z oszczędnościami.

Tradycyjnych lokat po prostu nie opłaca się otwierać – podatek od zysków kapitałowych i inflacja sprawiają, że dziś każda odłożona złotówka traci na swojej sile nabywczej w przyszłości.

Klienci Nest Banku otwierający konto bankowe zyskują możliwość założenia przygotowanej specjalnie dla nich lokaty na „dzień dobry’. Jest nią Nest Lokata Witaj z oprocentowaniem 2,1 proc. w skali roku. Na depozyt można wpłacić od 1 tys. zł do 10 tys. zł.

Warto sprawdzić: Najlepsze fundusze inwestycyjne 2020. Ranking „Rzeczpospolitej”

Trochę mniej, ale bez żadnych dodatkowych warunków, płaci Idea Bank na Lokacie Happy. Tu zarobić można 1,8 proc. w skali roku wpłacając na lokatę od 500 zł do 1 mln zł.

Na 1 proc. w skali roku mogą liczyć nowi klienci mBanku. Muszą otworzyć ROR i zainwestować minimum 500 zł. Kwotą nieprzekraczalną jest 10 tys. zł.

W Alior Banku w dalszym ciągu można skorzystać z oferty lokaty terminowej z podwyższonym oprocentowaniem 0,8 proc. w skali roku za wypełnienie w oddziale ankiety inwestycyjnej. Wpłaty na depozyt zaczynają się już od 1 tys. zł.

Użytkownicy mobilnej bankowości Banku Millennium, mogą dzięki niej założyć depozyt z oprocentowaniem 0,5 proc. w skali roku. Lokata Mobilna pozwala pomnażać kapitał o wartości maksymalnie 10 tys. zł.

Warto sprawdzić: Dobry zarobek na monetach. Są świetną lokatą kapitału

Po 0,4 proc. w skali roku mogą sięgnąć posiadacze nowych środków. Wystarczy przelać je na lokatę w Getin Banku, gdzie wymagane jest podpisanie zgód marketingowych oraz wpłata na depozyt od 500 zł do 100 tys. zł.

Oferta Toyota Banku opiewa na 0,35 proc. w skali roku. Na Lokacie Plus musi znaleźć się minimum 5 tys. zł. Produkt dedykowany jest wyłącznie klientom prowadzącym w tym banku ROR.

Ranking lokat trzymiesięcznych w listopadzie zamyka BNP Paribas z Lokatą GoMobilną i oprocentowaniem w wysokości 0,2 proc. w skali roku, Santander Consummer Banku z Lokatą Online Nowe Środki, który płaci 0,1 proc. w skali roku oraz garstka banków z ofertą 0,05 proc. w skali roku, wśród których znaleźć można m.in. ING Bank Śląski.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Gdzie szukać najlepszych lokat? 21 – 27 stycznia 2019 r.

Cyklicznie badamy rynek lokat terminowych i przedstawiamy listę trzech najwyżej oprocentowanych depozytów zakładanych na ...

Odziedziczyłeś numer? Może być problem w bankowości mobilnej

Masz numer telefonu po innej osobie, która była klientem tego samego banku? Możesz mieć ...

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Bieżące zestawienie obowiązuje od 11 do 17 listopada 2019 roku. Regularnie obserwujemy zmiany w ...