Najlepsze roczne lokaty bankowe. Ranking na styczeń 2021

Adobe Stock

W rankingu lokat dwunastomiesięcznych zakładanych na kwotę 10 tys. zł, zwycięża bank, który na depozycie jest w stanie zagwarantować oszczędzającym zaledwie 0,8 proc. w skali roku.

Mowa tu o Toyota Banku i Lokacie Plus. Warunkiem jej założenia jest posiadanie w tym banku konta i wpłata minimum 5 tys. zł.

Warto sprawdzić: Pracownik banku okradał klientów. Kto za to odpowiada?

Kolejny jest Santander Consummer Bank z Lokatą Online Nowe Środki . Minimalna kwota lokaty wynosi 1 tys. zł, maksymalna zaś, to 400 tys. zł. Bank nie pobiera opłat za otwarcie i powadzenie rachunku depozytu, a nowe środki wyliczane są wg stanu na dzień 20.06.2020 r.

Na 0,3 proc. w skali roku mogą liczyć klienci Getin Banku zakładający tradycyjną lokatę terminową. Wpłata na taki depozyt przewyższać powinna 500 zł. Bez innych ograniczeń w inwestycji.

Klienci związani ofertą z Nest Bankiem skorzystać mogą z propozycji jaką jest Nest Lokata Lojalna. Jej oprocentowanie wynosi 0,2 proc. w skali roku, a minimalna wpłata, to 1 tys. zł. Tyleż samo oferuje Bank Millennium na Lokacie Horyzont Zysku – depozycie dedykowanym na wpłaty nowych środków. Ich saldo bank wylicza na koniec dnia 19 sierpnia 2020 r. (maksymalnie wynieść może 100 tys. zł).

Warto sprawdzić: Polska sztuka mocno drożeje. Rekordowe obroty na aukcjach

W Banku Ochrony Środowiska, każdy nowy klient zakładający EKOlokatę Plus, może otrzymać 0,15 proc. zysku w skali roku. Na depozyt można wpłacić od 1 tys. zł do 20 tys. zł.

Po 0,1 proc. w skali roku na Lokacie tradycyjnej i Progresywnej naliczają odpowiednio banki: Credit Agricole i BNP Paribas. Jeszcze mniej, bo 0,07 proc. i 0,05 proc. w skali roku, zyskać można w PlusBanku i ING Bank Śląskim. W mBanku i Citi Handlowym oferowana stawka nie przekracza 0,01 proc. w skali roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Najlepsze lokaty na 3 miesiące [lipiec 2018]

Lokaty „na start” najlepsze. Ranking lokat na trzy miesiące. Banki przyciągają do siebie nowych ...

Gdzie szukać najlepszych lokat? 24 – 30 grudnia 2018 r.

Prezentujemy aktualną listę trzech najlepszych lokat standardowych zakładanych na okres 1, 3, 6, 12 ...

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Raz w tygodniu analizujemy stawki oprocentowania produktów dostępnych na rynku lokat terminowych i tworzymy ...