Zniżki, bonusy i inne atrakcje dla łowców okazji

AdobeStock

Przed Wielkanocą sprawdziliśmy, które plastiki umożliwiają obniżenie wydatków na zakupy – nie tylko świąteczne

Jeśli mamy kartę kredytową, warto wiedzieć, jakie dodatkowe korzyści się z nią wiążą.

Klient banku Credit Agricole, w ramach programu Klubrabatowy.pl, może płacić mniej zarówno podczas codziennych zakupów, jak i u fryzjera, kosmetyczki, w pubach czy restauracjach. Rabaty czekają w znanych markach takich jak np.: RTV EURO AGD, Martes Sport, Wólczanka, Badura, Top Secret czy Monnari, ale też w sklepach internetowych i małych punktach handlowo-usługowych – wylicza Agnieszka Gorzkowicz z Credit Agricole.

W Banku BGŻ BNP Paribas uczestnicy programu mamBonus, posiadający np. kartę kredytową Mastercard Standard, mogą generować kody promocyjne i wykorzystywać je podczas zakupów w sklepach np.: W.Kruk, Monnari czy Wittchen.

– W mBanku stawiamy na program mOkazje, a nie na zniżki. Te ostatnie znajdują się wyłącznie na karcie World Mastercard – tłumaczy Piotr Rutkowski z mBanku.

W innych instytucjach korzystać można z programów lojalnościowych prowadzonych przez organizacje płatnicze: Mastercard (program Priceless Specials) i Visa (program Visa Oferty).

W Banku Zachodnim WBK karta kredytowa 1|2|3 gwarantuje 1 proc. zwrotu za płatności we wszystkich supermarketach spożywczych. Na konto klienta wrócić może do 760 zł rocznie. O kartę starać się może się każdy, kto ma dochód netto minimum 1 tys. zł.

Bank Millennium oferuje kartę Millennium Piotr i Paweł Mastercard. Zapewnia ona 5 proc. zniżki w sklepach stacjonarnych (przy jednorazowych zakupach powyżej 50 zł; jeden paragon) i w internecie. Warunków dochodowych przy wydawaniu karty nie ma.

Visa Gold Perfect eurobanku daje od 0,5 do 1 proc. zwrotu za transakcje we wszystkich supermarketach spożywczych. W zależności od obrotów bezgotówkowych maksymalny zwrot może wynieść 750 zł rocznie. Minimalny dochód uprawniający do uzyskania karty to 2,1 tys. zł netto.

W BGŻ BNP Paribas znaleźć można plastik, który pozwala na tańsze zakupy w sieci Carrefour. Karta Kredytowa Carrefour Mastercard gwarantuje 10 proc. premii (maksymalnie 30 zł) w postaci e-Bonu, który można wykorzystać przy kolejnych zakupach. Oferta ważna jest w poniedziałki i piątki.

Z kartą kredytową Citibank World Mastercard można zrobić tańsze zakupy w sklepach H&M, merlin.pl, W.Kruk, Douglas. By stać się właścicielem tego plastiku, wystarczy dochód netto 1,2 tys. zł miesięcznie.

Karta kredytowa Mastercard OK! Alior Banku gwarantuje zwrot 1 proc. wartości transakcji bezgotówkowych w sklepach RTV i AGD, w biurach podróży, restauracjach, hotelach, kinach i teatrach, sklepach ze sprzętem komputerowym, księgarniach. Do naszych portfeli wrócić może nawet do 75 zł kwartalnie. Karta dostępna jest dla wszystkich osób, których dochód wynosi co najmniej 500 zł netto miesięcznie.

Bank Millennium poleca kartę Visa lub Mastercard Impresja. Obie dają 5 proc. zwrotu od wartości transakcji w Empik, Smyk, Apart i Sephora.

Z kartą Silver Visa lub Mastercard Credit Agricole tańsze zakupy można zrobić w sklepach stacjonarnych (np. Mohito) czy w internetowych (np. Timetrend z zegarkami i biżuterią). Minimalny dochód, który pozwala stać się właścicielem tej srebrnej karty, wynosi 1 tys. zł miesięcznie.

Płacąc kartą kredytową można też obniżyć koszty paliwa. Na przykład karta 1|2|3 BZ WBK pozwala odzyskać 2 proc. transakcji dokonanych na stacjach paliw. karta BP Payback Citi Handlowego umożliwia płacenie na stacjach benzynowych BP punktami zebranymi od partnerów programu. Karta PKO Vitay PKO BP oferuje za zebrane punkty rabaty na stacjach paliwowych PKN Orlen. Dzięki karcie Carrefour Mastercard BGŻ BNP Paribas można odzyskać do 2 proc. za paliwo zatankowane na stacjach Carrefour. A plastik Visa Gold Perfect eurobanku daje do 1 proc. zwrotu za transakcje na dowolnych stacjach benzynowych.

Dla osób podróżujących za granicę korzystne może okazać się użycie kart: Mastercard Tu i Tam Alior Banku (do 300 zł rocznego zwrotu za płatności kartą w obcych walutach), Millennium Visa Alfa (5 proc. zwrotu za transakcje na stronie travelplanet.pl) czy plastików ING Banku Śląskiego (promocja, w ramach której za transakcje zagraniczne można otrzymać do 3 proc. ich sumy (nie więcej niż 700 zł).

Mogą Ci się również spodobać

Lokując 10 tys. na 3 miesiące „zarobimy” maksymalnie 60 zł

Przeciętny zysk na depozycie kwartalnym wynosi mniej niż 1 proc. w skali roku – ...

Jak lokaty, to najlepiej na 3 miesiące. Ranking na wrzesień

Najwyższe zyski wygenerować można na lokatach zakładanych na okres kwartału. Żeby bank naliczył odpowiednio ...

Najlepsze lokaty 3-miesięczne tylko dla bankowych skoczków

4 proc. w skali roku – tyle maksymalnie można zarobić na 3-miesięcznych lokatach bankowych. ...