BOŚ podwyższył oprocentowanie

rp.pl

Najlepsze lokaty półroczne (wkład 10 tys. zł) zapewniają średnio ok. 1,6 proc. w skali roku.

 

W ostatnim czasie na podwyżkę stawki zdecydował się Bank Ochrony Środowiska. Oferuje na EKOlokacie Zyskownej na nowe środki (dla klientów mających w tym banku konto z aktywną kartą debetową) 2,3 proc. w skali roku (wcześniej było 2,2 proc.). Minimalny wkład to 1 tys. zł, maksymalny – 200 tys. zł.

Najwyższe oprocentowanie proponuje Nest Bank (Nest Lokata Witaj) – 4 proc. w skali roku. Ale trzeba być nowym klientem, otworzyć Nest Konto i zadeklarować wpływy w wysokości minimum 2,5 tys. zł miesięcznie (osoby prowadzące działalność gospodarczą – minimum 6 tys. zł plus przelewy do urzędu skarbowego lub ZUS). Na lokatę można wpłacić od 1 tys. do 10 tys. zł.

Oprocentowanie półrocznej Lokaty na Nowe Środki Plus w Idea Banku wynosi 3 proc. rocznie. Jest to oferta dla posiadaczy konta osobistego przelewających na depozyt nowe środki (od 500 zł do 1 mln zł).

W Alior Banku znajdziemy lokatę internetową ze stawką 2,5 proc. w skali roku. Depozyt jest przeznaczony dla nowych klientów. Minimalna wpłata to 1 tys. zł (suma promocyjnych depozytów jednego klienta nie może przekraczać 200 tys. zł).

BZ WBK (Lokata Bonusowa) proponuje 1,9 proc., Toyota Bank (Lokata Plus) – 1,8 proc., Bank Millennium (Lokata Horyzont Zysku) – 1,8 proc., Credit Agricole (Oferta na Nowe Środki) oraz Plus Bank (lokata w bankowości elektronicznej) – 1,7 proc., a Getin Bank (e-Lokata Tradycyjna) – 1,65 proc. w skali roku. To najwyższe na rynku stawki. ©?

Najatrakcyjniejsze depozyty sześciomiesięczne

—Natalia Skwierawska

Mogą Ci się również spodobać

Na PIN do karty czasem trzeba się naczekać

Nie we wszystkich bankach do nowo otrzymanych kart klienci sami mogą wygenerować numer PIN. ...

Opłata za zagraniczny przelew przychodzący. Klient płaci za realizację poleceń przelewu otrzymanych w obrocie dewizowym, gdy koszty ponosi beneficjent

Czy to normalne, że bank naliczył sobie za to prowizję?

Nie wszystkie przelewy przychodzące na konto są darmowe. W obrocie dewizowym także osoba, która ...

Nauczą nas bankowania. Wystarczy przyjść do oddziału

Z bankowości internetowej możemy korzystać także w oddziale banku. A wtedy za rękę mogą ...