BOŚ podwyższył oprocentowanie

rp.pl

Najlepsze lokaty półroczne (wkład 10 tys. zł) zapewniają średnio ok. 1,6 proc. w skali roku.

 

W ostatnim czasie na podwyżkę stawki zdecydował się Bank Ochrony Środowiska. Oferuje na EKOlokacie Zyskownej na nowe środki (dla klientów mających w tym banku konto z aktywną kartą debetową) 2,3 proc. w skali roku (wcześniej było 2,2 proc.). Minimalny wkład to 1 tys. zł, maksymalny – 200 tys. zł.

Najwyższe oprocentowanie proponuje Nest Bank (Nest Lokata Witaj) – 4 proc. w skali roku. Ale trzeba być nowym klientem, otworzyć Nest Konto i zadeklarować wpływy w wysokości minimum 2,5 tys. zł miesięcznie (osoby prowadzące działalność gospodarczą – minimum 6 tys. zł plus przelewy do urzędu skarbowego lub ZUS). Na lokatę można wpłacić od 1 tys. do 10 tys. zł.

Oprocentowanie półrocznej Lokaty na Nowe Środki Plus w Idea Banku wynosi 3 proc. rocznie. Jest to oferta dla posiadaczy konta osobistego przelewających na depozyt nowe środki (od 500 zł do 1 mln zł).

W Alior Banku znajdziemy lokatę internetową ze stawką 2,5 proc. w skali roku. Depozyt jest przeznaczony dla nowych klientów. Minimalna wpłata to 1 tys. zł (suma promocyjnych depozytów jednego klienta nie może przekraczać 200 tys. zł).

BZ WBK (Lokata Bonusowa) proponuje 1,9 proc., Toyota Bank (Lokata Plus) – 1,8 proc., Bank Millennium (Lokata Horyzont Zysku) – 1,8 proc., Credit Agricole (Oferta na Nowe Środki) oraz Plus Bank (lokata w bankowości elektronicznej) – 1,7 proc., a Getin Bank (e-Lokata Tradycyjna) – 1,65 proc. w skali roku. To najwyższe na rynku stawki. ©?

Najatrakcyjniejsze depozyty sześciomiesięczne

—Natalia Skwierawska

Mogą Ci się również spodobać

Do kiedy jest aktywny likwidowany rachunek bankowy

Teoretycznie do ostatniego dni umowy z bankiem na prowadzenie ROR klienci mogą korzystać z ...

Z lokat wyparowała 1 złotówka na 5. Dokąd płyną pieniądze?

W 5 miesięcy z bankowych lokat wyparowały prawie 53 mld złotych. Tak sugerują dane ...

Z klasy private do niższej ligi. Kiedy bank zmieni nam rachunek

Kiedy bank zdegraduje klienta VIP do niższej ligi

Sprawdzamy, co może być powodem „degradacji” klienta w PKO BP, Pekao SA, ING Bank ...