Sposób na tanie zakupy za granicą. IgoriaCard, nowy gracz na rynku kart wielowalutowych

123rf.com

IgoriaCard, to kolejny na rynku plastik pozwalający na swobodne zakupy w sklepach internetowych typu e-Bay, Alliexpress czy GearBest.

Przyda się również osobom prowadzącym zagraniczne biznesy i wszystkim tym, którzy planują odpoczynek poza naszym krajem. Przedpłacona karta wielowalutowa, połączona jest z rachunkiem obsługującym kilkanaście walut. Działa pod logo MasterCard.

IgoriaCard rozliczy transakcje z 17 rachunków walutowych ( PLN, EUR, BGN, CHF, CZK, DKK, GBP, HUF, NOK, RON, RUB, SEK, TRY, USD, AUD, CAD oraz ILS ), ale oprócz tego samodzielnie dokona wymiany walut. Kantor walutowy IgoriaCard zrobi to automatycznie dopasowując się do waluty kraju, w którym się obecnie przebywa. Operacja ta nie jest obciążona prowizją.

Kantor zapewnia dostęp do 136 par walutowych, a karta daje możliwość płatności w ponad 150 walutach w dowolnym miejscu na świecie.

Można ją zamówić on-line. Wiąże się to z opłatą w wysokości 30 zł. Nieco mniej kosztuje wersja wirtualna, przydatna szczególnie tym, którzy planują wykorzystywać plastik wyłącznie do płatności w internecie – 15 zł. Listowna przesyłka na terenie naszego kraju, to koszt 6,9 zł.

Z poziomu platformy internetowej dokonać można rejestracji karty oraz zarządzać nią ustalając dostępy, limity wypłat,ustanawiając pełnomocników kontalub np.sprawdzając historię płatności.

Rachunek karty zasilać można z innej karty lub przelewem z jednego z 40 banków działających na terenie Polski, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Norwegii, Czech czy Słowacji.

Użytkowanie karty kosztuje 5 zł miesięcznie. Opłaty można jednak uniknąć. Wystarczy wykonać plastikiem transakcje bezgotówkowe na kwotę minimum 500 zł.W przypadku klientów biznesowych opłata wynosi 7 zł i jest obowiązkowa.

Podróżujący po krajach Unii Europejskiej, Szwajcarii, Norwegii, Turcji i Izraela, chcąc wypłacić gotówkę z bankomatów, zapłacą za tę operację 1 proc. min. 5 zł wartości wypłaconej kwoty (w pozostałych państwach 2 proc. min. 5 zł). Opłata za pobranie gotówki z bankomatów w Polsce wynosi 2 zł.

Karta wyposażona jest w emobosowanie, M/Chip Advance, tradycyjny pasek magnetyczny oraz płatności zbliżeniowe NFC. Wszystkie te funkcje stanowią duże udogodnienie w podróży i gwarantują swobodę dokonywania transakcji w punktach usługowo – handlowych znajdujących się gdziekolwiek na świecie.

IgoriaCard wydawana jest przez IgoriaTrade, właściciela internetowego kantora wymiany walut Trejdoo. Firma notowana jest na warszawskiej giełdzie NewConnect. Posiada status krajowej instytucji płatniczej.

Mogą Ci się również spodobać

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Raz w tygodniu analizujemy bazę dostępnych na rynku lokat terminowych i tworzymy zestawienie najwyżej ...

Najlepsze lokaty na trzy miesiące. Ranking [CZE 2019]

Czerwcowe zestawienie dziesiątki najwyżej oprocentowanych lokat zakładanych na okres kwartału nie przyniosło żadnych zmian ...

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Bieżące zestawienie obowiązuje od 11 do 17 maja 2020 roku. Oto najnowszy ranking najlepiej ...