Cyklicznie analizujemy zmiany w tabelach oprocentowania produktów oferowanych na rynku lokat terminowych i na ich podstawie tworzymy ranking najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do dwóch lat.

Warto sprawdzić: Dywidenda 2021. Które firmy wrócą do dzielenia się zyskiem

Do 1 proc. w skali roku zarobić można na lokatach zakładanych na 30 dni. Stawkę oprocentowania w tej wysokości oferuje Lokata Urodzinowa od Banku Millennium. 0,3 proc. w skali roku płaci Toyota Bank na Lokacie Plus. Po 0,1 proc. w skali roku sięgnąć zaś mogą klienci Santander Consummer Banku otwierający Lokatę Online Nowe Środki.

Maksymalnie 1,5 proc. w skali roku można wypracować zakładając lokatę na trzy miesiące. Podaną stawkę gwarantuje Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. 1 proc. w skali roku oferuje wszystkim nowym klientom mBank, a 0,6 proc. w skali roku zarobią klienci Alior Banku, którzy w oddziale wypełnią ankietę inwestycyjną.

1,5 proc. w skali roku, to najwyższe oprocentowanie oferowane na lokatach półrocznych. Aby tyle zarobić należy skorzystać z oferty sześciomiesięcznej Nest Lokaty Witaj w Nest Banku. Na Lokacie Plus w Toyota Banku zarobić można 0,6 proc. w skali roku, a za nowe środki w Getin Banku można dostać 0,5 proc. w skali roku.

Warto sprawdzić: Rozwód z bankiem czasem bywa trudny

Lokaty na 12 i 24 miesiące

W rok zarobić można do 0,8 proc. w skali roku. Tyle właśnie płaci Toyota Bank na Lokacie Plus. 0,45 proc. w skali roku oferuje Santander Consummer Bank na Lokacie Online Nowe Środki, zaś 0,3 proc. w skali Getin Bank na Lokacie terminowej.

Na depozytach dwuletnich maksymalna stawka oprocentowania również wynosi 0,8 proc. w skali roku. Najwięcej oferuje swoim klientom Toyota Bank na Lokacie Plus. 0,55 proc. w skali roku płaci Santander Consummer Bank na Lokacie Online Nowe Środki. 0,5 proc w skali roku można zyskać na Lokacie Rentierskiej w Getin Banku.

Warto sprawdzić: Aktualne oprocentowanie lokat i kredytów w ROR – tabela

Autopromocja
Specjalna oferta letnia

Pełen dostęp do treści "Rzeczpospolitej" za 5,90 zł/miesiąc

KUP TERAZ

W minionym tygodniu zmian w tabelach oprocentowania lokat terminowych dokonywał m.in.: Credit Agricole, Getin Bank i PKO BP. W żadnym z nich nie odnotowaliśmy modyfikacji w ofercie.