Najlepsze lokaty półroczne [maj 2018]

Średnie oprocentowanie lokat półrocznych, które trafiają do naszego zestawienia, wynosi około 1,6 proc. w skali roku.

Publikacja: 18.05.2018 12:54

Najlepsze lokaty półroczne [maj 2018]

Foto: Fotorzepa/Marta Bogacz

Chcąc zarobić więcej, należy spełnić dodatkowe warunki stawiane przez bank – założyć rachunek, wpłacić nowe środki albo np. aktywnie obsługiwać konto i wydaną do niego kartę płatniczą.

Sprawdziliśmy, na których lokatach z wkładem w wysokości 10 tys. zł można zarobić najwięcej i z jakimi wymogami powiązana jest wybrana oferta.

Najkorzystniejsze oprocentowanie dostępne na półrocznej lokacie terminowej, to 4 proc. w skali roku. Zarobić je można na Lokacie Witaj w Nest Banku. Z oferty skorzystać mogą nowi klienci – osoby fizyczne, które otworzą rachunek osobisty i zadeklarują wpływy z tytułu wynagrodzenia w wysokości 2,5 tys. zł lub klienci biznesowi, którzy uzyskują dochody ze swojej działalności i zapewnią wpływ na rachunek firmowy BIZnest Konto w kwocie minimum 6 tys. oraz zrealizują z niego płatności do US lub ZUS. Bank wymaga wpłat od 1 tys. zł do maksymalnie 10 tys. zł.

3 proc. odsetek w skali roku wypracować może Lokata na Nowe Środki Plus w Idea Banku. Warunkiem skorzystania z oferty jest zdeponowanie na niej nowych środków. Za nowe środki uważa się w tym przypadku nadwyżkę ustaloną według łącznego salda środków zgromadzonych w Idea Banku na koniec 20 dnia miesiąca, poprzedzającego miesiąc kalendarzowy, w którym nastąpił rzeczywisty wpływ środków na rachunek lokaty. Produkt dedykowany wyłącznie dla posiadaczy konta indywidualnego. Minimalna wpłata wynosi 500 zł, maksymalna 1 mln zł.

W Alior Banku na Lokacie internetowej zarobić można 2,5 proc. odsetek w skali roku. Depozyt założyć mogą wyłącznie klienci którzy na dzień wnioskowania o założenie lokaty nie posiadali aktywnej umowy o produkt bankowy w Alior Banku. Na lokatę wpłacić można od 1 tys. do 200 tys. zł. Wnioski przyjmowane są wyłącznie online.

Do 2,3 proc. w skali roku na EKOlokacie Zyskownej oferuje Bank Ochrony Środowiska. Oszczędzający musi posiadać konto osobiste i aktywnie korzystać z karty debetowej. Na depozyt, podobnie jak w Alior Banku, można wpłacić od 1 tys. do 200 tys. zł. Różnica jest taka, że muszą to być nowe środki (nadwyżka środków ponad sumę środków zgromadzonych w BOŚ na dzień 28 lutego 2018 r.).

Mniej niż 2 proc. w skali roku daje Bank Zachodni WBK. Na Lokacie Bonusowej zarobić można 1,9 proc. Do tego należy z bankiem zawrzeć umowę o udzielenie kredytu i wydanie karty kredytowej. Minimalna kwota lokaty wynosi 1 tys. zł. Maksymalnie wpłacić można 100 tys. zł. Promocja trwa do końca czerwca tego roku.

W Toyota Banku, w ramach oferty Lokaty Plus, wygenerować można 1,8 proc. odsetek w skali roku. Depozyt dedykowany jest posiadaczom Konta Jedynego. Minimalna wpłata na rachunek lokaty wynosi 5 tys. zł. Bank nie stawia ograniczeń w kwocie maksymalnej.

Oprocentowanie na poziomie 1,8 proc. w skali roku oferuje również Bank Millennium. Na Lokatę Horyzont Zysku wpłacać można wyłącznie nowe środki (środki, które stanowią nadwyżkę ponad saldo obliczone na koniec 25 listopada 2017 r.). Wpłaty na rachunek lokaty nie mogą być niższe niż 1 tys. zł. Nie ma ograniczeń w kwocie maksymalnej.

Dwa banki oferują oprocentowanie w wysokości 1,7 proc. w skali roku. Jest to Credit Agricole z lokatą w Ofercie na Nowe Środki (w tym przypadku, to środki, które stanowią przyrost salda w stosunku do stanu środków zgromadzonych na koncie klienta na dzień 31.03.2018 r.) oraz PlusBank z depozytem zakładanym przez bankowość elektroniczną lub mobilną. W obu przypadkach wymagane jest posiadanie rachunku bankowego i wpłaty na poziomie minimum 1 tys. zł.

Zakładając w Getin Banku internetową e-lokatę Tradycyjną zarobić można 1,65 proc. odsetek w skali roku. Na depozyt należy wpłacić minimum 500 zł.

W mBanku i Orange Finanse na Lokatach na nowe środki oraz w Raiffeisen Polbank na e-Lokacie oszczędzający mogą zarobić zaledwie 1,5 proc. Jeszcze mniej w eurobanku na Lokacie mobilnej i Santander Consummer Banku na lokacie Online Nowe Środki – 1,3 proc. w skali roku. Są jednak instytucje, które nie załapały się do naszego zestawienia najlepszych lokat półrocznych – te oferują oprocentowanie lokat na poziomie od 0,3 proc. do 1,15 proc. w skali roku.

Chcąc zarobić więcej, należy spełnić dodatkowe warunki stawiane przez bank – założyć rachunek, wpłacić nowe środki albo np. aktywnie obsługiwać konto i wydaną do niego kartę płatniczą.

Sprawdziliśmy, na których lokatach z wkładem w wysokości 10 tys. zł można zarobić najwięcej i z jakimi wymogami powiązana jest wybrana oferta.

Pozostało 92% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Materiał Promocyjny
Jak zacząć oszczędzanie w złocie
Materiał Promocyjny
Jak wykorzystać potencjał elektromobilności
Oszczędności
Choć ceny wciąż rosną, inflacji boimy się coraz mniej
Oszczędności
Od 2016 roku lokaty przynosiły realne straty, ale to może się zmienić
Oszczędności
Polacy starają się oszczędzać, ale oni tego nie robią
Oszczędności
Coraz więcej młodych Polaków oszczędza. W co lokują pieniądze?