W strefach bankomatowych brak koszy podyktowany jest aspektami bezpieczeństwa i minimalizacją ryzyka wystąpienia zdarzeń potencjalnie terrorystycznych – tłumaczy Mirella Gmur-Dzieduszycka, z biura prasowego ING Banku Śląskiego.

Warto sprawdzić: Przelał za prąd 832 zł. Do odbiorcy trafiło 19 gr

To klient tego banku ze Świdnicy zwrócił nam uwagę na brak koszty na śmieci w jednym z oddziałów.

– ING Bank Śląski kreuje się na instytucję nastawioną na ekologię, ale klienci wyrzucają paragony po wpłatach czy wypłatach gotówki wprost na podłogę – zauważa czytelnik.

Mirella Gmur- Dzieduszycka zapewnia, że pracownicy banku mają świadomość ekologiczną i segregują odpady. – Nasi pracownicy we wszystkich jednostkach organizacyjnych z powodzeniem robią to już od lat. W przestrzeniach biurowych mamy do dyspozycji kosze do segregacji surowców wtórnych – zapewnia przedstawicielka ING Banku Śląskiego. A w strefach bankomatowych brak koszy ze względów bezpieczeństwa.

ING Bank Śląski nie jest jedyny. Również Piotr Wardziak, z biura prasowego PKO BP przyznaje, że ze względów bezpieczeństwa, w pomieszczeniach z bankomatem, bank nie zapewnia koszy na śmieci.

Także Ewa Krawczyk z Santander Bank Polska, przyznaje, że co do zasady – w większości oddziałów takich koszy nie ma. – W części są niewielkie na wydruk z bankomatu – mówi Ewa Krawczyk.

Warto sprawdzić: Co mogą, a czego nie mogą młodzi klienci banków

Również przedstawiciele Credit Agricole przyznją, że bank unika koszy w takich strefach.- Staramy się także likwidować kosze wewnątrz samej placówki, są one dostępne w pomieszczeniach socjalnych. Robimy to przede wszystkim w trosce o środowisko.  Zmniejszamy w ten sposób zużycie plastikowych worków na świeci. Przy dużej liczbie placówek jest to realny wpływ na eliminację plastiku – mówią przedstawiciele banku.

Ale w innych bankach takie kosze w strefach bankomatowych są jednak ustawiane.

– Standardowo dbamy o to, aby przy każdym urządzeniu znajdował się kosz przeznaczony do wyrzucanych przez klientów potwierdzeń transakcji wykonanych w danym bankomacie – zapewnia zespół komunikacji korporacyjnej Pekao SA.

Także Agnieszka Kubajek z biura prasowego Banku Millennium zapewnia, że w każdym pomieszczeniu bankomatowym znajdują się kosze przeznaczone na wydruki z bankomatów.