Koło bankomatów nie ma koszy. Względy terrorystyczne

Choć w przedsionkach oddziałów banku są z reguły ustawiane bankomaty czy wpłatomaty, to nie zawsze znajdziemy tam kosz na śmieci. A chodzi o bezpieczeństwo.

Publikacja: 04.08.2021 17:35

Koło bankomatów nie ma koszy. Względy terrorystyczne

Foto: Adobe Stock

W strefach bankomatowych brak koszy podyktowany jest aspektami bezpieczeństwa i minimalizacją ryzyka wystąpienia zdarzeń potencjalnie terrorystycznych – tłumaczy Mirella Gmur-Dzieduszycka, z biura prasowego ING Banku Śląskiego.

Warto sprawdzić: Przelał za prąd 832 zł. Do odbiorcy trafiło 19 gr

To klient tego banku ze Świdnicy zwrócił nam uwagę na brak koszty na śmieci w jednym z oddziałów.

– ING Bank Śląski kreuje się na instytucję nastawioną na ekologię, ale klienci wyrzucają paragony po wpłatach czy wypłatach gotówki wprost na podłogę – zauważa czytelnik.

Mirella Gmur- Dzieduszycka zapewnia, że pracownicy banku mają świadomość ekologiczną i segregują odpady. – Nasi pracownicy we wszystkich jednostkach organizacyjnych z powodzeniem robią to już od lat. W przestrzeniach biurowych mamy do dyspozycji kosze do segregacji surowców wtórnych – zapewnia przedstawicielka ING Banku Śląskiego. A w strefach bankomatowych brak koszy ze względów bezpieczeństwa.

ING Bank Śląski nie jest jedyny. Również Piotr Wardziak, z biura prasowego PKO BP przyznaje, że ze względów bezpieczeństwa, w pomieszczeniach z bankomatem, bank nie zapewnia koszy na śmieci.

Także Ewa Krawczyk z Santander Bank Polska, przyznaje, że co do zasady – w większości oddziałów takich koszy nie ma. – W części są niewielkie na wydruk z bankomatu – mówi Ewa Krawczyk.

Warto sprawdzić: Co mogą, a czego nie mogą młodzi klienci banków

Również przedstawiciele Credit Agricole przyznją, że bank unika koszy w takich strefach.- Staramy się także likwidować kosze wewnątrz samej placówki, są one dostępne w pomieszczeniach socjalnych. Robimy to przede wszystkim w trosce o środowisko.  Zmniejszamy w ten sposób zużycie plastikowych worków na świeci. Przy dużej liczbie placówek jest to realny wpływ na eliminację plastiku – mówią przedstawiciele banku.

Ale w innych bankach takie kosze w strefach bankomatowych są jednak ustawiane.

– Standardowo dbamy o to, aby przy każdym urządzeniu znajdował się kosz przeznaczony do wyrzucanych przez klientów potwierdzeń transakcji wykonanych w danym bankomacie – zapewnia zespół komunikacji korporacyjnej Pekao SA.

Także Agnieszka Kubajek z biura prasowego Banku Millennium zapewnia, że w każdym pomieszczeniu bankomatowym znajdują się kosze przeznaczone na wydruki z bankomatów.

Materiał Promocyjny
Jak zacząć oszczędzanie w złocie
Oszczędności
Choć ceny wciąż rosną, inflacji boimy się coraz mniej
Oszczędności
Od 2016 roku lokaty przynosiły realne straty, ale to może się zmienić
Oszczędności
Polacy starają się oszczędzać, ale oni tego nie robią
Materiał Promocyjny
Technologia na etacie
Oszczędności
Coraz więcej młodych Polaków oszczędza. W co lokują pieniądze?
Materiał Promocyjny
Jak sztuczna inteligencja może być wykorzystywana przez przestępców cybernetycznych?