Niższe koszty lub dodatkowe bonusy

Promocje dla nowych klientów szukających dodatkowego finansowania.

Publikacja: 15.11.2017 21:00

Niższe koszty  lub dodatkowe bonusy

Foto: Fotorzepa/Jerzy Dudek

Pożyczka gotówkowa, limit kredytowy w koncie czy karta kredytowa kojarzą się klientom wyłącznie z kosztami. W bankach jest jednak dostępnych wiele promocji, które pozwalają te koszty obniżyć.

Sprawdziliśmy, które instytucje prowadzą teraz akcje specjalne dla nowych klientów chcących zaciągnąć kredyt czy wystąpić o kartę kredytową.

Gotówkowy z zerową stawką

W Alior Banku można dostać 400 zł nagrody. Co trzeba zrobić? Do końca roku złożyć wniosek o dwa produkty kredytowe. Powinna to być pożyczka lub kredyt konsolidacyjny w kwocie minimum 500 zł oraz karta kredytowa Mastercard OK! z minimalnym limitem 3,5 tys. zł. Do tego należy wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych. I co ważne: trzeba aktywnie korzystać z plastiku.

Klient musi co miesiąc dokonać transakcji gotówkowych i bezgotówkowych na kwotę minimum 800 zł; warunek ten musi być spełniony w każdym z czterech kolejnych miesięcy kalendarzowych. Poza tym należy terminowo spłacać zadłużenie.

W Banku Millennium trwa promocja Pożyczki Gotówkowej „Marzysz czy spełniasz”. Oprocentowanie pożyczki od 1 tys. do 20 tys. zł, udzielonej na okres od 6 do 36 miesięcy, wynosi 4,99 proc. Warunkiem skorzystania z oferty specjalnej jest zawarcie umowy ubezpieczenia „Bezpieczna pożyczka”. Polisa chroni klienta w razie wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń losowych.

Raiffeisen Polbank oferuje nowym klientom promocyjną „Pierwszą Pożyczkę” z zerowym oprocentowaniem i prowizją w wysokości 2,99 proc. (dla zobowiązań do 4 tys. zł). Maksymalny okres kredytowania wynosi dwa lata. Pożyczkę można otrzymać bez żadnych zaświadczeń – tylko na dowód osobisty.

Jak tłumaczy Tomasz Dymowski, dyrektor Departamentu Bankowości Detalicznej w Raiffeisen Polbanku, w przypadku „Pierwszej Pożyczki” bank wprowadził niski limit kwotowy, by klienci mogli sprawdzić w praktyce, jak comiesięczna obsługa kredytu wpływa na ich budżet i czy są gotowi do systematycznego regulowania rat.

Przy okazji bank liczy na to, że zadowoleni kredytobiorcy chętnie skorzystają z innych usług i np. otworzą Wymarzone Konto Osobiste.

Na zwrot 3 proc. każdej raty kredytowej mogą liczyć klienci, którzy mają kredyt gotówkowy w Credit Agricole i otworzą konto z kartą; na konto powinno wpływać wynagrodzenie w wysokości co najmniej 1, 5 tys. zł miesięcznie. Maksymalny zwrot w ramach promocji wynosi 500 zł.

Kredyt gotówkowy na specjalnych warunkach mogą również zaciągnąć zamożni klienci w Deutsche Banku. Dla kredytu w wysokości do 200 tys. zł bank oferuje oprocentowanie 6,99 proc. i prowizję 3,5 proc. Wymaga jednak deklaracji miesięcznych dochodów w wysokości minimum 5 tys. zł netto.

Limit w koncie bez prowizji

Tańszy limit kredytowy w Ofercie Powitalnej ma Credit Agricole. Od nowych klientów nie pobiera prowizji za przyznanie Indywidualnej Linii Kredytowej, a oprocentowanie obniża o 3 pkt proc. przez sześć miesięcy (w porównaniu z oprocentowaniem standardowym). Dodatkowo bank gwarantuje siedmiodniowy okres bezodsetkowy. Na przyznanie limitu w koncie bez prowizji mogą również liczyć klienci Banku Millennium.

Karty kredytowe z nagrodami

Osoby, które założą Konto Jakie Chcę w Banku Zachodnim WBK oraz wybiorą jedną z trzech kart kredytowych (Visa Silver Akcja Pajacyk, World Mastercard, karta 1|2|3) mogą wziąć udział w promocji „Karty kredytowe do Konta Jakie Chcę”. W ramach tej akcji nowi użytkownicy plastików mogą otrzymać koc na chłodne wieczory (wybierając kartę Visa Silver Akcja Pajacyk); 4 tys. punktów powitalnych w programie Priceless Specials (dotyczy World Mastercard) lub podwojenie zwrotów za zakupy (wnioskując o kartę 1|2|3). W tym ostatnim przypadku można liczyć na zwrot 2 proc. za transakcje w sklepach spożywczych, 4 proc. na stacjach paliw (plus 2 proc., jeśli są to stacje Circle K i Statoil) oraz 6 proc. w restauracjach i fast foodach.

2 tys. punktów powitalnych w programie Priceless Specials otrzymać mogą również nowi użytkownicy karty kredytowej World Mastercard Class & Club wydawanej przez Raiffeisen Polbank. Zaś klienci decydujący się na kartę Mastercard Wizz Air otrzymają od Raiffeisena 500 punktów powitalnych Wizz Air po dokonaniu pierwszej transakcji.

Kilka różnych promocji czeka na klientów Citi Handlowego, którzy wybiorą kartę Citi Simplicity. Nowi właściciele takiego plastiku mogą zyskać jedną z następujących nagród: 400 zł cashbacku; roczny dostęp do bazy audiobook storytel; 400 zł na zakupy w Douglas, Frisco, Allegro lub morele.net.

W promocji „Przenieś kartę” Deutsche Bank oferuje obniżone oprocentowanie przez 12 miesięcy – do 5,99 proc. Dodatkowo w ramach promocji nie ma opłaty za wydanie i drugi rok korzystania z karty. Akcją specjalną objęte są karty Deutsche Bank IQ World, Mastercard Gold i Platinum.

W Credit Agricole nowi klienci mogą, korzystając z promocji, dostać bezpłatnie kartę kredytową Visa lub Mastercard Gold; lub korzystać ze zwolnienia z opłaty miesięcznej za obsługę karty Visa lub Mastercard Silver albo Visa Standard przez pierwsze sześć miesięcy oraz obniżonego o 3 pkt proc. oprocentowania przez sześć miesięcy.

Zadłużać się można w różny sposób

– Kredyt gotówkowy

Zaciągany jest zazwyczaj na kilka lat i w całości wypłacany na rachunek bankowy klienta (rzadziej w gotówce). Klient spłaca go w miesięcznych ratach (odsetki plus część kapitału).

– Linia kredytowa

To roczny odnawialny limit kredytowy w koncie bankowym przyznawany na podstawie historii rachunku. Czasami bywa darmowy np. przez siedem dni.

– Karta kredytowa

Kredyt na karcie – do wysokości przyznanego przez bank limitu – może być spłacony w całości w wyznaczonym przez bank terminie (wtedy nie są naliczane odsetki), albo możemy spłacić tylko minimalną wymaganą kwotę.

Pożyczka gotówkowa, limit kredytowy w koncie czy karta kredytowa kojarzą się klientom wyłącznie z kosztami. W bankach jest jednak dostępnych wiele promocji, które pozwalają te koszty obniżyć.

Sprawdziliśmy, które instytucje prowadzą teraz akcje specjalne dla nowych klientów chcących zaciągnąć kredyt czy wystąpić o kartę kredytową.

Pozostało 94% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Planowanie Wydatków
Ile zapłacisz na igrzyskach olimpijskich w Paryżu? Jak można zaoszczędzić?
Planowanie Wydatków
Ile kosztuje wyprawa na piłkarskie Euro 2024? Jak kibic może zaoszczędzić?
Planowanie Wydatków
BLIK wypiera płatności zbliżeniowe
Planowanie Wydatków
Wakacje kredytowe ruszyć mają od czerwca
Akcje Specjalne
Naszym celem jest osiągnięcie 9 GW mocy OZE do 2030 roku
Planowanie Wydatków
Jakie zasady „mieszkania na start”? Jest projekt ustawy nowego kredytu
Planowanie Wydatków
"Mieszkanie na start" zastąpi "bezpieczny kredyt 2%": kto się załapie, a kto nie