Wpłać kartą na WOŚP

Aby weprzeć akcję Jurka Owsiaka nie trzeba mieć przy sobie gotówki. Część wolontariuszy ma terminale płatnicze. Wpłaty można dokonać także w części bankomatów sieci Euronet.

Publikacja: 10.01.2016 11:22

Aby weprzeć akcję Jurka Owsiaka nie trzeba mieć przy sobie gotówki. Część wolontariuszy ma terminale

Aby weprzeć akcję Jurka Owsiaka nie trzeba mieć przy sobie gotówki. Część wolontariuszy ma terminale płatnicze

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

A MasterCard gra na Twitterze. Za każdy wpis opublikowany dzisiaj na tym portalu oznaczony hashtagiem #MasterCardGrazWOSP, firma przekaże 5 zł na konto fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

#MasterCardgrazWOSP –błyskawicznie zebraliście 100000 zł. Było Was tyle że podwoiliśmy stawkę! http://t.co/Sf8KEEOyAk pic.twitter.com/bnl7ZBrXou

Już po raz drugi blisko 300 wolontariuszy WOŚP oprócz puszek na zbiórkę pieniędzy będzie miało przy sobie przenośne terminale do przyjmowania płatności kartami.

Pojawią się w 36 miejscach m.in. we Wrocławiu, Poznaniu, Trójmieście, Opolu, Warszawie, Grudziądzu, Jeleniej Górze, Łodzi, Malborku czy Toruniu.

Ci wolontariusze oprócz tradycyjnego identyfikatora będą mieli specjalną koszulkę informującą, że dana osoba przyjmuje datki przekazywane kartami płatniczymi.

Każdy terminal będzie oznaczony naklejką z hologramem WOŚP, a logo Orkiestry będzie się wyświetlać na ekranie urządzenia w trakcie transakcji.

Terminale są przystosowane do akceptowania tradycyjnych oraz zbliżeniowych kart płatniczych.

W ubiegłym roku w ten sposób Polacy wpłacili ok. 80 tys. zł (ponadto 120 tys. zł wpłacono kartami płatniczymi przez telefon i internet).

Współorganizatorem inicjatywy umożliwiającej darczyńcom przekazywanie datków za pośrednictwem zbliżeniowych terminali płatniczych jest MasterCard.

Ta firma dziś po raz trzeci organizuje też specjalną akcję na Twitterze. Za każdy dzisiejszy wpis na tym portalu oznaczony hashtagiem #MasterCardGrazWOSP, firma przekaże 5 zł na konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W ubiegłych latach w efekcie tej akcji MasterCard przekazał Fundacji łącznie ponad 265 tys. złotych. Twittować będzie można do północy.

Do zbiórki na WOŚP przyłączyła się sieć bankomatów Euronet. Za ich pomocą będzie można wpłacić darowiznę na dzisiejszą zbiórkę.

Minimalna kwota to 1 zł, a maksymalna 500 zł. -Po dokonaniu wpłaty każdy otrzyma potwierdzenie transakcji wraz z wydrukowanym sercem Fundacji – mówią przedstawiciele Euronetu.

Do wpłat firma udostępnia ponad 3,7 tys. bankomatów zlokalizowanych w miejscach najbardziej uczęszczanych, łatwo dostępnych czy w galeriach handlowych.

– W 2015 roku zaoferowaliśmy możliwość wpłaty darowizn na konta wybranych sześciu fundacji, a teraz udostępniamy nasze urządzenia podczas 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasze bankomaty będą grać już od soboty – mówi Lech Kulesza, Kierownik Sprzedaży Produktów Innowacyjnych w Euronet Polska.

Dodaje, że podczas trwania 24. Finału WOŚP na wszystkich ekranach powitalnych bankomatu widoczne będą wyłącznie serca Fundacji wraz z opcją „Wpłać darowiznę”.

Jak jej dokonać? – Po wybraniu tej opcji należy umieścić kartę płatniczą w kieszeni bankomatu, następnie wpisać kod PIN i kwotę przekazywanej darowizny. Za dokonanie transakcji Euronet oraz większość banków nie pobierają żadnych opłat ani prowizji – mówią przedstawiciele Euronetu.

Z Orkiestrą zagra dziś ponad 2 tys. pracowników Pekao SA, którzy będą przyjmować, sortować i przeliczać pieniądze z puszek wolontariuszy.

Poza tym bank wraz z fundacją przygotował kartę debetową Pekao WOŚP z funkcją zbliżeniową. Kartę z limitowanej serii zaprojektowanej przez Jurka Owsiaka można zamówić przez stronę internetową Banku lub w oddziałach tylko do 29.02.2016.

Własną zbiórkę pieniędzy przeprowadzą jak co roku Pracownicy Banku, wpłacając je na specjalne, dedykowane konto. Zebrane przez nich środki zostaną zwiększone w ramach programu Dary do Pary prowadzonego przez Fundację UniCredit.

A MasterCard gra na Twitterze. Za każdy wpis opublikowany dzisiaj na tym portalu oznaczony hashtagiem #MasterCardGrazWOSP, firma przekaże 5 zł na konto fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

#MasterCardgrazWOSP –błyskawicznie zebraliście 100000 zł. Było Was tyle że podwoiliśmy stawkę! http://t.co/Sf8KEEOyAk pic.twitter.com/bnl7ZBrXou

Pozostało 91% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Planowanie Wydatków
BLIK wypiera płatności zbliżeniowe
Planowanie Wydatków
Wakacje kredytowe ruszyć mają od czerwca
Planowanie Wydatków
Jakie zasady „mieszkania na start”? Jest projekt ustawy nowego kredytu
Planowanie Wydatków
"Mieszkanie na start" zastąpi "bezpieczny kredyt 2%": kto się załapie, a kto nie
Planowanie Wydatków
Koniec przyjmowania wniosków o „kredyt 2 proc.”. Rząd zapowiada zmiany
Planowanie Wydatków
Zyski banków rosną, ale premier Tusk zapowiedział wakacje kredytowe