Portal umożliwia wysłanie pieniędzy do Polski z zagranicy w czterech walutach (USD, GBP, NOK, EUR). Po szybkiej rejestracji na stronie Monetia24.pl i aktywowaniu konta, można od razu przesłać pieniądze z rachunku swojej karty płatniczej do Polski. Odbiorca może je wypłacić już następnego dnia w gotówce w dowolnej placówce Monetii albo ze swojego konta bankowego.

Transakcje są realizowane w oparciu o certyfikowany system eCard. Odnotowanie kwoty w systemie, pozwoli przygotować gotówkę do wypłaty dla odbiorcy, który po uzyskaniu kodu PIN może zgłosić się do placówki Monetii i ją odebrać.

– Dane pokazują, że rynek przekazów jest bardzo atrakcyjny. Co czwarty młody Polak deklaruje chęć pracy za granicą, co roku w tym celu kraj opuszcza 200-250 tys. ludzi. Obecnie poza naszymi granicami pracuje ok. 2 mln Polaków. W ubiegłym roku przesłali do Polski 4,07 mld EUR – mówi Wojciech Jóźwiak, prezes Monetii. W przyszłości planujemy obsługiwać więcej krajów, a także obcokrajowców, którzy przyjeżdżają do nas pracować i chcą wysyłać pieniądze swoim bliskim – wyjaśnia Wojciech Jóźwiak.

W kwietniu 2014 Monetia dostała licencję Krajowej Instytucji Płatniczej od Komisji Nadzoru Finansowego.