Wyjazd bez portfela. To możliwe

Do niedawna trudno było sobie wyobrazić wyjście z domu bez portfela z żywą gotówką. Teraz, coraz częściej łapiemy się na tym, że w portfelu brak jakichkolwiek nominałów, za to wszystko opłacamy kartą płatniczą.

Publikacja: 07.01.2018 10:00

Wyjazd bez portfela. To możliwe

Foto: Fotorzepa/Urszula Lesman

Dziś jednak i ona nie jest potrzebna. Wystarczy telefon z odpowiednią aplikacją, która zapłaci za każdą rzecz, która jest potrzebna do codziennego funkcjonowania.

Wyruszamy w podróż

Jeśli planujemy podróż pociągiem nie musimy stać w kolejce do kasy biletowej czy dokonywać zakupu na stronie PKP, gdzie potrzebny będzie numer naszej karty płatniczej. Wykorzystując aplikację mobilną SkyCash, która po rejestracji i aktywacji konta będzie zawierała wszystkie nasze dane, można zarezerwować i opłacić miejsce w pociągu minimum kwadrans przed jego odjazdem (na 5 minut przed planowanym odjazdem wagonów spółki Intercity i już po zajęciu miejsca w wagonie w spółkach regionalnych).

Podobnie będzie z przemieszczaniem się komunikacją miejską po wybranych polskich miastach (ich lista na stronie operatora). Podróżując autobusem, metrem czy tramwajem, w każdej chwili za jednym przyciskiem w telefonie można zakupić bilet i uchronić się przed jazdą na gapę.

Wybierając się w podróż własnym autem, nie będzie również problemu z opłaceniem parkingu. Aplikacja pozwala bowiem zapłacić za realny czas postoju auta stosując funkcję start i stop, kiedy parkujemy w płatnej strefie, a następnie chcemy ją opuścić.

Bank w komórce

Płatności mobile pozwalają nam płacić za wszystko telefonem. Wystarczy na nasz aparat z systemem android ściągnąć aplikację bankową np. ze sklepu Google (ikonę z linkiem do aplikacji można znaleźć również na stronie swojego banku). Podłączając do niej kartę płatniczą można spokojnie wychodzić z domu wyłącznie z telefonem. Zapłacić można nim w restauracjach, sklepach i punktach usługowych.

Wypoczynek bez gotówki

Telefon, który pozwala na dokonywanie płatności mobilnych może się przydać wybierając się np. na stok narciarski zimą czy na plażę w letnich kurortach. W takich miejscach najmniej wygodne jest zabieranie ze sobą portfela i pełnego ekwipunku dokumentów.

To również dobre rozwiązanie dla dzieci, które wyjeżdżają samodzielnie. Rodzice mogą im przesyłać na konto bankowe wyliczoną ilość środków i kontrolować ich wydatki poza domem. Bez ryzyka zgubienia pieniędzy przez pociechy.

Dziś jednak i ona nie jest potrzebna. Wystarczy telefon z odpowiednią aplikacją, która zapłaci za każdą rzecz, która jest potrzebna do codziennego funkcjonowania.

Wyruszamy w podróż

Pozostało 92% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Planowanie Wydatków
Mieszkania mocno drożeją. Nie tylko przez kredyt 2%
Materiał Promocyjny
Nowe finansowanie dla transportu miejskiego w Polsce Wschodniej
Planowanie Wydatków
Bezpieczny kredyt 2%. Na decyzję banku czasem trzeba się naczekać
Planowanie Wydatków
Kredyty hipoteczne bez wsparcia wciąż popularne, ale nie we wszystkich bankach
Planowanie Wydatków
„Bezpieczny Kredyt 2%” rozchwytywany. Przekroczył oczekiwania
Materiał Promocyjny
Sieć kampusowa 5G dla bezpieczeństwa danych
Planowanie Wydatków
O kredyt hipoteczny coraz łatwiej
Planowanie Wydatków
O hipotekę łatwiej wszystkim. Nie tylko wnioskującym o Bezpieczny Kredyt 2%