TOP 10 kredytów hipotecznych na 300 tys. zł. Wrzesień 2018

Aby ułatwić wybór najlepszego kredytu hipotecznego przygotowaliśmy zestawienie ofert o najniższej racie miesięcznej.

Publikacja: 27.09.2018 15:16

TOP 10 kredytów hipotecznych na 300 tys. zł. Wrzesień 2018

Foto: Adobe Stock

W rankingu znalazły się zarówno kredyty występujące jako samodzielny produkt oraz te, które sprzedawane są w pakiecie z kontem, ubezpieczeniem itp.

Dziesiątkę najtańszych kredytów mieszkaniowych na rynku tworzymy na bazie wyliczeń przygotowywanych przez banki dla następujących założeń: klient kupuje nieruchomość wartą 375 tys. zł, ma 20 proc. wkładu własnego, zaciąga więc kredyt w kwocie 300 tys. zł. Jego spłatę kredytobiorca chce rozłożyć na 25 lat.

Najniższe raty – 1 474 zł miesięcznie – może zaoferować Bank Pocztowy. Za przyznanie Pocztowego Kredytu Mieszkaniowego bank nalicza sobie co miesiąc marżę w wysokości 1,59 proc. i jednoprocentową prowizję. Kredyt dostępny jest dla osób, które założą rachunek bankowy z dostępem do bankowości internetowej i zadeklarują na niego wpływy w wysokości minimum 2,5 tys. zł miesięcznie. Dodatkowym obowiązkiem jest wykupienie za pośrednictwem banku pakietu ubezpieczeń na życie, trwałej i całkowitej niezdolności do pracy, od utraty pracy oraz leczenia szpitalnego następstw nieszczęśliwych wypadków. Wskazane warunki należy spełniać przez pierwsze 36 miesięcy.

Czytaj także: Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego. Czy to możliwe?

Podobną cenowo ofertę mają też PKO Bank Polski i PKO Bank Hipoteczny. W ramach kredytu w wariancie Własny Kąt hipoteczny miesięczna rata wynosi 1 477 zł, a marża po roku spłaty – 1,64 proc. (przez pierwsze dwanaście miesięcy 1,10 proc.). Za przyznanie finansowania obie instytucje nie pobierają prowizji. Aby otrzymać kredyt należy posiadać w PKO BP konto osobiste (rachunek trzeba obsługiwać od minimum 6 miesięcy) oraz zadeklarować wpływy w kwocie minimum 5 tys. zł miesięcznie. Dodatkowo kredytobiorca zobowiązany jest zakupić kartę kredytową i 4-letnie ubezpieczenie od ryzyka utraty pracy.

O 10 zł więcej od zwycięskiej oferty (1 484 zł) można co miesiąc spłacać Raiffeisen Polbankowi. W ofercie Elastycznej klient ponosi koszt marży w wysokości 1,69 proc. Bank nie pobiera za to prowizji. Warunkiem skorzystania z oferty jest założenie rachunku bankowego, zawnioskowanie o wydanie karty kredytowej i zakup 5 –letniego ubezpieczenia na życie oraz ubezpieczenia nieruchomości.

Czytaj także: Hipoteki o stałej stopie wciąż nie interesują Polaków

Tuż za podium znalazł się Citi Handlowy z ofertą Kredytu Mieszkaniowego z marżą 1,69 proc. i prowizją w wysokości 2,5 proc. kwoty kredytu. Aby otrzymać finansowanie od Citi Handlowego, klient musi założyć rachunek osobisty i zadeklarować regularne wpływy na poziomie minimum 5 tys. zł.

Ratę na poziomie 1 498 zł miesięcznie w kredycie Mieszkaj bez kompromisów w opcji lekka rata oferuje ING Bank Śląski. Podstawowe koszty tego kredytu to marża i prowizja w wysokości 1,69 proc. Osoby zainteresowane ofertą muszą: złożyć wniosek do 21 października 2018 roku, a ponadto posiadać lub założyć przed podpisaniem umowy o kredyt hipoteczny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w banku oraz zapewnić comiesięczne wpływy w minimalnej kwocie 2 tys. zł, na rachunek z którego będą spłacane należności z tytułu umowy kredytowej, jak również spełnić warunek zawarcia za pośrednictwem banku umowy ubezpieczenia indywidualnego , w dniu podpisywania umowy o kredyt hipoteczny przez co najmniej jedną osobę zawierającą umowę o kredyt hipoteczny.

1 512 zł miesięcznie za kredyt w wysokości 300 tys. zł spłacany przez 25 lat chce pobierać od swoich klientów Pekao SA. Wnioskując o Kredyt Mieszkaniowy, którego marża wynosi 1,85 proc. zaś prowizja to koszt rzędu 1,9 proc., należy jednocześnie złożyć wniosek o Eurokonto wraz z kartą debetową i zadeklarować regularne wpływy na rachunek. Ponadto trzeba też wykupić kartę kredytową i ubezpieczenie nieruchomości.

Bez żadnych dodatkowych produktów można też otrzymać atrakcyjny cenowo kredyt w PKO Banku Polskim i PKO Banku Hipotecznym. W tej opcji marża pobierana przez oba banki wynosi 1,88 proc., do czego należy doliczyć jednorazową prowizję w wysokości 1,6 proc. Rata takiego zobowiązania wynosi 1 518 zł.

O kredyt w tej samej opcji, nieobwarowanej dodatkowymi wymogami i produktami, zawnioskować można również w Banku Pocztowym. W tym przypadku klient zobowiązany jest płacić co miesiąc raty w wysokości 1 522 zł, w które wliczona jest marża w wysokości 1,89 proc. Za udzielenie kredytu bank pobiera 1 proc. prowizji.

Marżę w wysokości 2,05 proc. nalicza sobie Bank Millennium. Jest to oferta dla posiadaczy konta osobistego, na które co miesiąc wpływa wynagrodzenie lub dochód netto. Warunkiem koniecznym jest również użytkowanie karty debetowej do konta i wykonywanie za jej pomocą transakcji bezgotówkowych na kwotę minimum 500 zł miesięcznie. Rata takiego kredytu wynosi 1 544 zł.

Ranking zamyka eurobank z kredytem hipotecznym – Niski Procent – niższa marża. Osoby decydujące się na ROR z wpływem wynagrodzenia przez cały okres kredytowania, ubezpieczenie na życie z oferty banku przez 10 pierwszych lat, kartę kredytową przez 5 lat z minimum jedną transakcją bezgotówkową miesięcznie oraz lokatę na okres minimum 12 miesięcy z kwotą minimum 15 tys. zł mają szansę na ratę w wysokości 1 546 zł.

W rankingu znalazły się zarówno kredyty występujące jako samodzielny produkt oraz te, które sprzedawane są w pakiecie z kontem, ubezpieczeniem itp.

Dziesiątkę najtańszych kredytów mieszkaniowych na rynku tworzymy na bazie wyliczeń przygotowywanych przez banki dla następujących założeń: klient kupuje nieruchomość wartą 375 tys. zł, ma 20 proc. wkładu własnego, zaciąga więc kredyt w kwocie 300 tys. zł. Jego spłatę kredytobiorca chce rozłożyć na 25 lat.

Pozostało 91% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Planowanie Wydatków
Dokąd z kartą, gdzie z gotówką? Jak przygotować się do wakacyjnego wyjazdu za granicę
Planowanie Wydatków
Ile zapłacisz na igrzyskach olimpijskich w Paryżu? Jak można zaoszczędzić?
Planowanie Wydatków
Ile kosztuje wyprawa na piłkarskie Euro 2024? Jak kibic może zaoszczędzić?
Planowanie Wydatków
BLIK wypiera płatności zbliżeniowe
Materiał Promocyjny
Mała Księgowość: sprawdzone rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorców
Planowanie Wydatków
Wakacje kredytowe ruszyć mają od czerwca