Dwa banki oferują konta lokacyjne z oprocentowaniem 4 proc. w skali roku. Niestety, oba stawiają warunki. W Getin Noble Banku oprocentowanie dotyczy tylko kwoty do 10 tys. zł (wyższy wkład – 1,2 proc.), a propozycja BOŚ Banku jest dla osób posiadających EKOkonto bez Kosztów z wpływami minimum 1 tys. zł miesięcznie. W przeciwny razie odsetki wynoszą 3,5 proc.

Cztery banki gwarantują 3 proc. w skali roku. Bez dodatkowych warunków można otworzyć konto w Smart Banku. BIZ Bank wymaga założenia konta osobistego, jeśli składamy wniosek poprzez stronę internetową i infolinię (konto oszczędnościowe jako samodzielny produkt można otworzyć tylko w oddziale).

W Idea Banku w pierwszym miesiącu kalendarzowym stawka 3 proc. dotyczy kwoty do 100 tys. zł (powyżej – 1,5 proc.), a w kolejnych miesiącach obejmuje równowartość 110 proc. średniego miesięcznego salda z poprzedniego miesiąca. Saldo na rachunku oszczędnościowym nie może być niższe niż w poprzednim miesiącu i na rachunek należy przelać co najmniej 10 proc. średniego miesięcznego salda z poprzedniego miesiąca.

W Banku Millennium w ramach promocji na 3 proc. mogą liczyć posiadacze konta 360°, pozostali klienci dostają 2,8 proc. Promocja trwa 122 dni od daty pierwszego przekazania nowych środków na konto oszczędnościowe.