Przeciętny zysk z lokat zakładanych na jeden miesiąc wyniósł w grudniu 0,96 proc. Żadna z instytucji finansowych nie zdecydowała się na zmiany w ofercie. Wciąż najkorzystniejszym depozytem na jeden miesiąc jest lokata LOGujesz- LOKujsz w eurobanku. Gwarantuje 3,5 proc. zysku w skali roku klientom z dostępem do bankowości mobilnej eurobanku.

W średnim oprocentowaniu lokat kwartalnych również nie odnotowaliśmy zmian. Najlepsze odsetki uzyskać można na Nest Lokacie Witaj w Nest Banku oraz Lokacie na START w PlusBanku. Obie oferty dedykowane są wyłącznie nowym klientom zakładającym rachunek bankowy. Odpowiednio Nest Konto lub Konto Plus.

null

Na lokatach półrocznych zarobić można średnio 1,61 proc. w skali roku. Z miesiąca na miesiąc stawka roście. W grudniu oprocentowanie podniósł Idea Bank oferując Lokatę na Nowe Środki Plus. Można ją założyć wyłącznie za pośrednictwem Bankowości Internetowej Idea Cloud oraz Bankowości Mobilnej Idea Bank PL. Wystarczy być posiadaczem konta indywidualnego w tej instytucji. Najlepsza lokata na pół roku, to w dalszym ciągu depozyt od Nest Banku i Lokata Witaj. Oferuje 4 proc. odsetek w skali roku. Aż tyle otrzymać mogą posiadacze Nest Konta, którzy deklarują przelew wynagrodzenia (min. 2,5 tys. zł) albo korzystają z konta firmowego i przelewają na nie 6 tys. zł miesięcznie i dodatkowo wykonują przelewy do US i ZUS. 

Średnie zyski z lokat zakładanych na jeden rok ponownie wzrosły. W grudniu wyniosły 1,44 proc. w skali roku (miesiąc wcześniej 1,43 proc. ). W zestawieniu pojawiła się nowa lokata od Banku Ochrony Środowiska. EKOlokata Plus (oproc. 2,5 proc. w skali roku) zastąpiła wycofaną ze sprzedaży EKOlokatę z Bonusem (oproc. 2,1 proc. w skali roku). Do 2 proc. zysku BOŚ oferuje dodatkowy bonus w wysokości 0,5 pkt. proc. – wystarczy, że klient będzie utrzymać na koncie osobistym średniomiesięczne saldo w wysokości minimum 10 proc. kwoty lokaty w każdym miesiącu trwania depozytu oraz w każdym miesiącu dokonywać będzie transakcji bezgotówkowych kartą debetową na kwotę minimum 300 zł. Z 2,7 proc. w skali roku do 2,45 proc. spadło natomiast oprocentowanie najlepszego depozytu na 12 miesięcy oferowanego przez Nest Bank – Lokaty na nowe środki. Depozyt spadł tym samym na drugą pozycję zestawienia ustępując miejsca produktowi od Banku Ochrony Środowiska.