Gdzie są dobre stawki

Lokatę sześciomiesięczną z wysoką – na tle konkurentów – stawką 2,5 proc. w skali roku znajdziemy w Nest Banku.

Publikacja: 23.07.2017 09:44

Gdzie są dobre stawki

Foto: Fotolia

Jest to oferta tylko dla klientów mających w tym banku konto osobiste i wpłacających nowe środki (co najmniej 1 tys. zł). Nowi klienci indywidualni, którzy zapewnią przelew wynagrodzenia na Nest Konto w wysokości minimum 2500 zł miesięcznie, mogą liczyć nawet na 4 proc. rocznie (Nest Lokata Witaj).

BGŻ Optima proponuje Lokatę Deklasującą XIII ze stawką 2,3 proc. Na jednej lokacie można zdeponować do 100 tys. zł. Jeden klient może mieć maksymalnie trzy takie depozyty. W sumie bank otworzy 5 tys. lokat.

W BOŚ Banku klienci, którzy już mają lub założą w tej instytucji konto, mogą dostać 2,05 proc. na EKOlokacie SUPERprocentującej. Zdeponować trzeba minimum 1 tys. zł.

Depozyty z odsetkami w wysokości 2 proc. w skali roku proponują: Idea Bank (Lokata na Nowe Środki od 500 zł do 1 mln zł) oraz estoński Inbank, obecny na naszym rynku od początku tego roku. Inbank nie stawia klientom żadnych warunków. Po automatycznym odnowieniu lokaty powiększa oprocentowanie o 0,1 pkt. Depozyty są objęte gwarancjami, ale nie polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, lecz podobnej estońskiej instytucji.

Średnie oprocentowanie dziesięciu najlepszych lokat półrocznych wynosi teraz 1,8 proc. Natomiast przeciętna na rynku stawka dla takiego terminu to 1,2 proc. w skali roku. ©?

Portfel inwestycyjny
Inflacja uderzyła w oprocentowanie obligacji skarbowych. Jak nie stracić?
Rynki finansowe
Jak Chiny zarzynają kurę znoszącą złote jaja
Portfel inwestycyjny
Centra usług: szlifujący się diament
Portfel inwestycyjny
Inwestorzy w oczekiwaniu na obniżki stóp procentowych
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Portfel inwestycyjny
Przy wysokim wzroście płac w 2024 r. oszczędności Polaków mogą dalej rosnąć