Średni zysk z lokat miesięcznych z wkładem w wysokości 10 tys. zł wyniósł w listopadzie 0,96 proc. W mijającym miesiącu oprocentowanie podniósł Credit Agricole. Z 0,5 proc. do 0,7 proc. w skali roku wzrosło oprocentowanie lokaty standardowej w Ofercie mobilnej. Najkorzystniejszy depozyt na jeden miesiąc otworzyć można w eurobanku. Lokata LOGujesz – LOKujesz gwarantuje klientom z dostępem do bankowości mobilnej tego banku 3,5 proc. zysku w skali roku.

Przeciętne odsetki jakie można osiągnąć na depozytach kwartalnych pną się nieznacznie w górę. Od sierpnia br. osiągnęły poziom 1,73 proc. w skali roku. Na takie zmiany wpływ miały między innymi – nowa oferta Lokaty Online dla nowych klientów w Alior Banku (oprocentowanie 2,5 proc. w skali roku), czy podwyższenie z 0,8 proc. do 1 proc. w skali roku oprocentowania na lokacie terminowej w Ofercie mobilnej Credit Agricole. Najlepsze oprocentowanie na lokacie trzymiesięcznej oferuje obecnie Nest Bank. Na Nest Lokacie Witaj zarobić można 4 proc. w skali roku. Oferta dedykowana jest jednak wyłącznie nowym klientom zakładającym rachunek bankowy.

Na lokatach półrocznych zarobić można średnio 1,6 proc. w skali roku. Na przełomie ostatnich czterech miesięcy stawka ta wzrosła o 0,13 pkt. proc. W listopadzie pojawiła się nowa oferta od BGŻOptima. Na Lokacie Urodzinowej zyski uzależnione są od stażu klienta w banku. Osoby, które są stałymi klientami BGŻOptima od 2011 roku zyskać mogą nawet 2,7 proc. w skali roku. Nieco mniej, bo 2,4 proc. bank zaoferuje klientom, którzy zostali jego klientami w 2017 roku. Obowiązkowe jest posiadanie rachunku oszczędnościowego. Oferta ograniczona jest czasowo – depozyt z okazji urodzin BGŻOptima otwierać można do 20 grudnia 2017 r. Na promocję w tym miesiącu postawił również Bank Ochrony Środowiska. Od 13 listopada oferuje sześciomiesięczną EKOlokatę Zyskowną z oprocentowaniem 2,3 proc. w skali roku. Aby skorzystać z promocji należy jednak posiadać w BOŚ rachunek osobisty i aktywnie korzystać z karty. Wyższe oprocentowanie na Lokacie „na nowe środki” proponuje klientom bank Credit Agricole. Oprocentowanie na tym depozycie na przełomie ostatnich miesięcy wzrosło z 1,5 proc. do 1,7 proc. w skali roku. Klienci poszukujących ponadprzeciętnych zysków skorzystać powinni z Lokaty Witaj w Nest Banku. Ten depozyt również na okres pół roku gwarantuje najlepsze odsetki na rynku. Z tym, że na nieco innych warunkach – 4 proc. w skali roku otrzymać mogą posiadacze Nest Konta, którzy deklarują przelew wynagrodzenia (min. 2,5 tys. zł) albo korzystają z konta firmowego i przelewają na nie wymaganą przez bank kwotę (dodatkowo wykonują przelewy do US i ZUS).

Oprocentowanie lokat rocznych zmienia się w nieznacznym stopniu. Średnia rynkowa stawka odsetek jakie można było w listopadzie uzyskać na tych depozytach to 1,43 proc. w skali roku. Odnotowaliśmy obniżkę oprocentowania na Lokacie Mobilnej w Pekao SA. Bank ściął je z 1,3 proc. do 1,2 proc. w skali roku. Wzrosło natomiast oprocentowanie Nest Lokaty Nowe Środki w Nest Banku. Ta instytucja może się również pochwalić najlepszą lokatą roczną na rynku.

null