Od października nie zmienił się przeciętny zysk z lokat zakładanych na jeden miesiąc – wynosi 0,96 proc. Najwyższe oprocentowanie na rynku oferuje eurobank na lokacie LOGujesz- LOKujsz. 3,5 proc. zysku w skali roku dostępne jest dla nowych użytkowników aplikacji mobilnej (oferta ważna jest przez siedem dni od daty jej aktywacji). Na depozyt wpłacić można tylko do 10 tys. zł.

null

W styczniu nieznacznie wzrosły średnie odsetki na lokatach kwartalnych. Nowe stawki oprocentowania depozytów wprowadził Bank BGŻ BNP Paribas i Raiffeisen Polbank. Ten pierwszy podniósł z 1 do 1,2 proc. w skali roku oprocentowanie Lokaty Promocyjnej, podczas gdy ten drugi – zamiast oprocentowanej na 2,1 proc. Lokaty Powitalnej wprowadził 2 proc. Lokatę na Start. Najlepsze odsetki uzyskać można na Nest Lokacie Witaj w Nest Banku oraz Lokacie na START w PlusBanku (depozyt o oprocentowaniu progresywnym od 3 do 5 proc. w skali roku). Obie oferty dostępne są wyłącznie dla nowych klientów zakładającym rachunek osobisty – Nest Konto lub Konto Plus.

Wzrosło oprocentowanie lokat półrocznych. Obecnie zarobić można na nich średnio 1,63 proc. w skali roku. W styczniu lepsze oferty przedstawił Bank Millennium (Lokata Horyzont Zysku z oprocentowaniem 1,8 proc. w skali roku) oraz BGŻ BNP Paribas (Lokata Promocyjna – 1,5 proc. w skali roku). Na depozyty należy wpłacić minimum 1 tys. zł, w Millennium wymagane są nowe środki. Najlepsza lokata na pół roku dostępna jest w Nest Banku. Nest Lokata Witaj oferuje 4 proc. odsetek w skali roku. Mogą ją założyć posiadacze konta osobistego, którzy deklarują przelew wynagrodzenia (min. 2,5 tys. zł) albo posiadacze konta firmowego, którzy przelewają na nie 6 tys. zł miesięcznie i dodatkowo wykonują zlecenia do US i ZUS.

W styczniu odnotowaliśmy też zmiany w lokatach rocznych. Średni zysk wyniósł 1,45 proc. w skali roku (miesiąc wcześniej 1,44 proc. ). Wyższe odsetki niż na Lokacie Kompletnej – 1,75 proc. w skali roku, Bank Millennium zaoferował na Lokacie Horyzont Zysku – 2 proc. w skali roku. Najkorzystniejszą ofertę klienci znajdą w Banku Ochrony Środowiska. EKOlokata Plus z oprocentowaniem 2,5 proc. w skali roku dostępna jest pod warunkiem utrzymania na koncie osobistym średniomiesięcznego salda w wysokości minimum 10 proc. kwoty lokaty w każdym miesiącu trwania depozytu oraz dokonywania co miesiąc transakcji bezgotówkowych kartą debetową na kwotę minimum 300 zł.