Aktualizacja: 03.11.2024 19:31 Publikacja: 01.06.2021 14:11
Foto: pieniadze.rp.pl
Tuż przed podpisaniem umowy z bankiem warto jest zapoznać się ze wszystkimi warunkami dotyczącą jego użytkowania. Pierwszą kwestią, na którą należy zwrócić uwagę jest oczywiście wysokość oprocentowania. Pomimo że konta oszczędnościowe są bezpieczną opcją przechowywania pieniędzy, zapisy w umowie nie zawsze muszą okazać się zbyt korzystne dla klienta. Niektóre banki wymagają wpłaty minimalnej kwoty w ciągu miesiąca, więc produkt ten jest przeznaczony głównie dla osób posiadających większą sumę pieniędzy. W przypadku, gdy klient chce otworzyć konto oszczędnościowe i często wypłacać z niego zgromadzone środki, jego otworzenie może mijać się z celem.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla. W rankingu SpeedTest.pl 2023 laury zdobyła usługa internet domowy.
Nakładając na Google absurdalną karę dwóch sekstylionów rubli, Kreml wysłał jasny sygnał do całego zagranicznego biznesu: będziecie robić to, co wam każemy, albo nie będzie was w Rosji w ogóle.
Gdy dany składnik aktywów utracił całkowicie lub częściowo zdolność do przynoszenia jednostce korzyści ekonomicznych, konieczne jest dokonanie odpisu aktualizującego, obniżającego na dzień bilansowy jego wartość bilansową.
W ostatnich tygodniach do sądów zaczęły trafiać pozwy Polskiego Funduszu Rozwoju przeciwko przedsiębiorcom, którzy korzystali z rządowych programów Tarcza Finansowa 1.0 i Tarcza Finansowa 2.0. Na co powinni przygotować się beneficjenci pomocy? Jakie działania podjąć?
Mogłoby się wydawać, że na przestrzeni ostatnich kilku lat sądy administracyjne rozstrzygnęły już wszelkie istotne wątpliwości dotyczące przedawnienia zobowiązania do zwrotu środków unijnych. Niestety, analiza niedawnych rozstrzygnięć może wieszczyć kolejne problemy beneficjentów i kolejny raz wskazuje na brak jednolitego stanowiska sądów w tym zakresie.
Komisja Nadzoru Finansowego przymierza się do nałożenia kary finansowej na największą firmę odzieżową w kraju. Chodzi o Rosję. Spółka nie zgadza się z nadzorcą, ale pozostaje do jego dyspozycji.
Planując przeniesienie czy rozpoczęcie działalności w innym kraju nie można zapominać o rynkowości – zarówno w kontekście samego procesu ekspansji, jak i późniejszych rozliczeń między podmiotami powiązanymi.
Prawidłowe określenie ceny w transakcji realizowanej pomiędzy podmiotami powiązanymi wymaga dokładnej analizy, prowadzącej do ustalenia, czy w analogicznych okolicznościach podmioty niepowiązane zastosowałyby pomiędzy sobą podobne warunki.
Szkoda w masie upadłości wyrządzona przez syndyka w czasie trwania postępowania upadłościowego jest szkodą wyrządzoną ogółowi wierzycieli. Ogranicza możliwość ich zaspokojenia, chyba że do masy upadłości zostanie przekazane odszkodowanie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas