Aktualizacja: 03.12.2024 18:23 Publikacja: 05.05.2021 16:08
Foto: pieniadze.rp.pl
Warto przed wyjazdem na wakacje wyposażyć się w dobre ubezpieczenie turystyczne. Kluczową sprawą w takiej polisie jest zapewnienie sobie zwrotu kosztów leczenia na wypadek nagłego zachorowania czy nieszczęśliwego wypadku.
Ubezpieczenie w trakcie podróży to absolutna podstawa. Najważniejsze by dawało odpowiednie pokrycie kosztów leczenia. W czasie pandemii trzeba też wybierać ochronę obejmującą zakażenie koronawirusem. Brak dobrego ubezpieczenia może nas słono kosztować. Koszty medyczne mogą być gigantyczne, zwłaszcza jeśli zachorujemy w USA czy Kanadzie. Tam zwykłe złamanie ręki może nas kosztować równowartość kilkuset tysięcy złotych. Generalnie im dalej od Polski, tym z wyższymi kosztami trzeba się liczyć, a do tego sam transport chorego do kraju może wynieść majątek.
Konto oszczędnościowe to produkt bankowy przeznaczony do oszczędzania pieniędzy. Dostęp do środków jest swobodny – ze środków można skorzystać w dowolnym momencie, gdyż nie obowiązuje wymóg wypłaty środków jedynie poprzez zamknięcie konta. Ze względu na fakt, że jest ono oprocentowane, pozwala na zarabianie na odsetkach od składek. Co jeszcze warto jest wiedzieć o koncie oszczędnościowym? Czy warto je otworzyć? W niniejszym artykule pojawią się odpowiedzi na te pytania.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Zielone Orły „Rzeczpospolitej” to nagroda dla tych, którzy chcą dbać o czyste środowisko i zieloną transformację na różnych poziomach – na poziomie gospodarczym, samorządowym, organizacji pozarządowych – mówił Michał Szułdrzyński, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, podczas rozdania nagród dla najbardziej zasłużonych w obszarze ekologii osób, organizacji i firm.
Kreml zgodził się na sprzedaż krajowej spółce rosyjskich aktywów duńskiego koncernu piwowarskiego Carlsberg, które zawłaszczył w lipcu. Cena transakcji jest dużo niższa od rzeczywistej wartości.
Benjamin Franklin napisał kiedyś, że na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki. W dzisiejszym numerze piszemy o jednym i o drugim.
Coraz częściej firmy uwzględniają potencjalne koszty grzywien czy sum przymusowych w swoich budżetach operacyjnych, traktując je jako opłacalny wydatek w porównaniu z korzyściami, jakie mogą osiągnąć z dalszego naruszania praw konkurentów.
W firmach, w których brakuje formalnych mechanizmów sukcesji, śmierć właściciela może prowadzić nawet do upadłości biznesu. Warto więc rozważyć wprowadzenie rozwiązań, które mogą zapobiec tego typu sytuacjom.
Najnowsze dane Krajowego Rejestru Długów wskazują, że zadłużenie branży przemysłowej wynosi już 1,19 mld zł, a jednocześnie 370 mln zł to pieniądze zamrożone w niezapłaconych przez ich kontrahentów fakturach.
Przepisywanie majątku na dalszą rodzinę czy konkubinę, by uciec z nim przed wierzycielem, to znane sposoby nieuczciwych dłużników. Mniej popularnym, choć dla wierzyciela niezwykle dotkliwym, jest wszczynanie przez dłużnika fikcyjnej egzekucji.
Przedmiotem umowy przewłaszczenia na zabezpieczenie mogą być zarówno ruchomości, jak i nieruchomości. Kiedy warto skorzystać z tej formy zabezpieczenia wierzytelności? Na czym ona polega?
Postępowanie egzekucyjne służy wykonaniu tytułów wykonawczych i zaspokojeniu wierzyciela w możliwie najwyższym zakresie. Niekiedy jednak jest ono wykorzystywane do celów niezgodnych z prawem.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas