Jest to aukcja internetowa, ale z katalogiem. Pod młotek trafi ok. 1 tys. numizmatów. Najwyższą cenę w katalogu ma rzadki denar Bolesława Chrobrego – 60 tys. zł. To drugi egzemplarz tej monety, jaki pojawił się w sprzedaży po 1945 r. Wysokie ceny (22–27 tys. zł) mają banknoty Królestwa Polskiego z lat 1815–1831.

W ofercie aukcyjnej są też np. bony dolarowe, które w czasach PRL służyły do zakupów w Peweksie (ceny od 200 do 600 zł), oraz tzw. pieniądze zastępcze emitowane przez różne miasta lub instytucje (przypominają stare bilety wstępu do kina, ceny od 500 zł). Będzie można również licytować historyczne papiery wartościowe (są względnie tanie, bo dopiero wchodzą na rynek) oraz odznaczenia cywilne i wojskowe; ich cena automatycznie rośnie o kilkadziesiąt procent, gdy zachowana jest imienna legitymacja nadania odznaczenia. Wysokie ceny wywoławcze mają rosyjskie numizmaty.

WCN na stronie WWW udostępniło darmowe archiwum obejmujące ponad 120 tys. transakcji przeprowadzonych od 1991 r. Są tam zdjęcia numizmatów pozwalające na ich identyfikację.

Więcej informacji o numizmatach: www.wcn.pl, www.numizmatyka.waw.pl, www.ptn.pl