Odszkodowanie za karambol

PAP/Grzegorz Michałowski

Jeśli w wypadku uczestniczy wiele aut, kierowcom przyda się ubezpieczenie autocasco.

W przypadku takich zdarzeń, jak karambole, poszkodowanych zazwyczaj jest sporo, a na odszkodowanie trzeba długo poczekać.

W dwóch karambolach na A1 uczestniczyło 76 aut. W takiej sytuacji niełatwo jest ustalić, kto w jakim stopniu odpowiada za zderzenie aut i który kierowca w jaki sposób przyczynił się do niego, a są to informacje niezbędne do tego, żeby wypłacić odszkodowanie z ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych.

Z tego powodu można spodziewać się, że postępowania likwidacyjne będą trwały sporo czasu. W wypadkach są ciężko ranni, a ustalenie sprawców w takich przypadkach należy do sądów. Dla poszkodowanych oznaczać to tyle, że wypłata nastąpi, gdyż towarzystwa będą czekać na ustalenia policji, prokuratury i sądów, czy dany uczestnik najechał na pojazd poprzedzający i czy nie zachował należytej ostrożności czy też zdążył się zatrzymać przed karambolem, a jego pojazd został pchnięty na pojazd poprzedzający przez pojazd, który na niego najechał.

W najlepszej sytuacji są kierowcy, którzy maja autocasco. Mogą oni naprawić zniszczone albo uszkodzone auto z własnej polisy. Opłaca się to także tym kierowcom, którzy nie odpowiadają za zdarzenie.

– W takim przypadku najlepiej jest najpierw zlikwidować szkodę z ubezpieczenia autocasco, a potem dochodzić odszkodowania regresem z ubezpieczenia OC – mówi Katarzyna Ostrowska z Uniqi.

Osoby, które ucierpiały w wypadku, mogą liczyć na pieniądze od ubezpieczyciela wtedy, gdy mają polisę NNW.

Mogą Ci się również spodobać

Zrób zdjęcia i zadzwoń na infolinię

Szybsza wypłata po uszkodzeniu domu przez wichurę Wichury, ulewy, burze – na początku lata ...

Niezwłocznie to dla towarzystw siedem dni

Terminy zgłaszania szkody i przedawnienia roszczeń Ze zgłoszeniem szkody ubezpieczycielowi nie można zwlekać w ...

Panele, konstrukcja, oprzyrządowanie – jeśli decydujemy się na zieloną energię, to chcemy zaoszczędzić, a nie ponosić wydatki związane z uszkodzeniami sprzętu . Ubezpieczenie paneli fotowoltaicznych

Ubezpieczenie paneli fotowoltaicznych nie jest drogie

Fotowoltaika rozwija się dynamicznie, ale instalacje mogą zostać zniszczone w razie szaleństw pogodowych, np. ...