Autocasco na godziny kupimy na smartfonie

autocasco na godziny
autocasco na godziny
Adobe Stock

Na rynku pojawiło się rozwiązanie dla ponad 70 proc. polskich kierowców jeżdżących bez autocasco – AC na godziny, dostępne przez aplikację na smartfony.

Ponad dwie trzecie kierowców nad Wisłą jeździ bez autocasco, czyli ponosi pełne ryzyko uszkodzenia, zniszczenia lub kradzieży auta. Większość z nich nie decyduje się na zakup AC ze względu na wysoką składkę i poprzestaje na obowiązkowym OC. Sześciu na dziesięciu Polaków ma samochód osobowy – dwa razy więcej niż w 2005 r. Masowo jeździmy autami na weekendy, urlopy i wakacje w kraju i za granicą. Odwiedzamy rodzinę i przyjaciół. Pożyczamy samochody swoim dzieciom i znajomym. W takich sytuacjach, które zwykle mają miejsce kilka razy w roku, pojazd jest narażony na większe ryzyko. Okres zwiększonego ryzyka trwa kilka godzin, kilka dni, albo dwa–trzy tygodnie.

Warto sprawdzić: Jak prawidłowo wycenić samochód kupując autocasco

Autocasco na godziny od Avivy

Z ofertą dla takich przypadków wychodzi Aviva.

– Autocasco sprzedawane na godziny i dostępne przez aplikację na smartfony. To oferta dla osób, które korzystają z auta okazjonalnie – podczas wyjazdu na wakacje, na weekend czy pożyczają samochód od bliskich lub bliskim. W okresie wakacji z tego rozwiązania może skorzystać nawet około 100 tys. klientów – przewiduje Adam Uszpolewicz, prezes Avivy.

Ubezpieczenie kupowane na godziny, dni albo tygodnie to propozycja dla kierowców, którzy kilka razy w roku wyjeżdżają w podróż i chcą się czuć bezpiecznie. Zarówno dla rodzin, jak i ludzi młodych, podróżujących ze znajomymi. Po ściągnięciu na smartfona aplikacji Teraz by Aviva należy telefonem zeskanować dowód rejestracyjny auta i uzupełnić informacje, których brakuje w dokumencie. W kolejnym kroku można wybrać zakres ochrony i czas jej obowiązywania, z możliwością ustawienia daty i godziny w przyszłości.

Aplikacja poprosi o przedstawienie bieżącego stanu auta. W tym celu trzeba zrobić aparatem w telefonie zdjęcia samochodu, tak by widoczna była tablica rejestracyjna, a następnie boki oraz przód i tył pojazdu. Wymagane jest też zdjęcie panelu sterującego kierowcy. Po tej operacji dostaje się ofertę z wyliczoną składką. Płatność musi być dokonana kartą, jej numer zostaje zapamiętany przez aplikację, dzięki czemu przy kolejnej płatności nie ma potrzeby jej wpisywania. Potwierdzenie zakupu ubezpieczenia AC wysyłane jest na maila lub dostępne w aplikacji.

Warto sprawdzić: Autocasco pomoże, gdy nie ma winnego

Jeśli klient chce wykupić ubezpieczenie autocasco na pożyczone auto – może to zrobić. Wystarczy, że w aplikacji poda swoje dane osobowe. Oferta nie obejmuje jednak aut firmowych ani sprowadzanych z USA czy Kanady. Użytkujący samochody w car-sharingu nie skorzystają więc AC na godziny.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

OC dla młodych kierowców. W przypadku polis OC wyszukanie najniższej możliwej składki jest dla właścicieli pojazdów głównym motorem napędowym poszukiwań

OC dla młodych kierowców może być nawet 400 proc. droższe

Ubezpieczenie OC dla kierowców z niewielkim stażem za kółkiem może stanowić nawet ponad 400 ...

Nie dla każdego umowa i świadczenie

Rzecznik ostrzega przed niepotrzebnymi polisami W Polsce żyje ponad 7 mln osób w wieku ...

Autocasco. Co obejmuje? Najczęściej polisa obejmuje zakres wszystkich zdarzeń z wyjątkiem tych wymienionych w OWU. Warto czytać umowy.

Co daje autocasco: uderzenie dronem, gryzonie i inne ryzyka

Ubezpieczenie AC może być przydatne nie tylko w przypadku stłuczki czy kradzieży. Odszkodowanie należy ...