Aktualizacja: 21.11.2024 12:55 Publikacja: 31.01.2024 14:24
Foto: Bloomberg
Od 3 kwietnia mBank wprowadza znaczące podwyżki swoich usług - likwidując na dodatek niektóre bezpłatne. Jak podkreśla w komunikacie do klientów, w ostatnich dwóch latach znacząco wzrosły ceny towarów i usług. "Ma to również wpływ na koszty obsługi, które ponosimy. Z tego powodu, podwyższamy przede wszystkim opłaty i prowizje związane z wypłatą gotówki w bankomacie oraz opłaty za prowadzenie konta" - napisano. I na osłodę bank zapewnia, że większości podwyżek, które dotyczą wypłat w bankomacie można uniknąć, gdy zamiast korzystać z gotówki klient wybierze bezpłatne płatności Blikiem lub kartą, a z bankomatu będzie wypłacać jednorazowo nie mniej niż 300 zł.
BLIK stworzony przez PSP to jedna z najpopularniejszych metod płatności w Polsce. Aktywując system BLIK, można nie tylko wygodnie płacić, ale również wykonywać przelewy oraz wybierać i wpłacać gotówkę. Jak uruchomić BLIK-a w telefonie?
Udało się opanować poważną awarię elektronicznego systemu bankowości w banku PKO BP. Po zalogowaniu się, na niektórych firmowych kontach wyświetlały się nieprawdziwe informacje dotyczące stanu kont – między innymi miliardowe straty. O sprawie poinformowało jako pierwsze radio RMF FM.
Banki odrzucają wnioski o przerwę w spłacie kredytu, gdy nie spełniają one wskazanych w ustawie kryteriów.
Rośnie liczba oszustw dokonywanych za pomocą kart płatniczych, ale nie w każdym banku da się zablokować używanie naszej karty za granicą.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
W poniedziałek po południu klienci kilku polskich banków zaczęli zgłaszać problemy z szybkimi płatnościami systemem Blik.
W wynikach PZU widać wprawdzie katastrofalną powódź na południu Polski, ale spadek zysku jest wyraźnie niższy od tego, którego obawiali się analitycy. Za nieco ponad tydzień poznamy strategię Grupy PZU na lata 2025-27.
Banki w sprawach frankowych masowo pozywają swoich klientów o zwrot udostępnionego kapitału. Próbują w ten sposób bronić się przed przedawnieniem kapitału. Liczba takich spraw sięga już 30 tys. Prawnicy radzą, by wezwania do zapłaty traktować poważnie
W ślad za oczekiwaniami klientów i etycznym obowiązkiem, sektor bankowy w Polsce nie wyklucza zaangażowania w finansowanie procesów odbudowy Ukrainy. Ale konieczne jest tu wsparcie publiczne i dobre przygotowanie.
Przedstawiamy najciekawsze orzeczenia z zakresu prawa gospodarczego, administracyjnego, prawa pracy i ubezpieczeń, a także cywilnego oraz karnego wybrane z października 2024 r.
Brak stałych wpływów i zleceń oraz szybko rosnące koszty prowadzą do popadania firm w długi i coraz słabszej sytuacji finansowej sektora.
– Polscy inwestorzy nie mają świadomości, że w detalicznych obligacjach skarbowych indeksowanych inflacją mają fantastyczny instrument – mówi Emil Łobodziński, doradca inwestycyjny BM PKO BP.
Postępująca deglobalizacja, której kolejnym krokiem mogą być reformy gospodarcze zapowiedziane przez Donalda Trumpa, 47. prezydenta USA, powoduje że oczekiwany wzrost gospodarczy i technologiczny Unii Europejskiej mierzy się z coraz większymi wyzwaniami. W obliczu tych zmian rośnie znaczenie Publicznych Banków Rozwoju (PBR), które jako jedyne są w stanie zapewnić stabilność finansowania długofalowych projektów istotnych nie tylko z punktu widzenia gospodarczego, ale również społecznego i środowiskowego.
Nie ma jeszcze formalnego projektu ustawy frankowej, a już jej założenia zmuszają strony tych sporów do przygotowania taktyki postępowania czy to przed sądem, czy przy próbach ugodowych, choćby na korytarzu sądowym.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas