Aktualizacja: 21.11.2024 11:53 Publikacja: 06.02.2019 21:14
Foto: Adobe Stock
Dziś tablety i smartfony to w zasadzie potężne centra zarządzania. Wykonujemy dzięki nim szereg operacji m.in. zakupy online czy obsługujemy bankowość elektroniczną. W ślad za szybko rosnącą popularnością urządzeń mobilnych pojawiły się nowe rodzaje przestępczości z nimi związane. W ogromnym tempie pojawiają się nowe złośliwe aplikacje na urządzenia mobilne, przed którymi coraz trudniej się bronić. Problem nie dotyczy już tylko użytkowników indywidualnych ale coraz częściej firm i to nie tylko tych dużych, które już od dawna muszą inwestować w cyfrowe bezpieczeństwo, lecz także małych firm, które bardzo zmieniły swój model zarządzania i logistyki, uzależniając go od internetu. Liczba cyberataków skierowanych przeciwko biznesowi stale rośnie. Jak wynika z raportu „Global Risks Report 2018”, co czwarta firma odnotowała co najmniej dziesięć zdarzeń hakerskich. Aby nie paść ofiarą hakerów trzeba sięgnąć po wysokiej jakości ochronę.
Zalane oddziały, nieczynne bankomaty czy wpłatomaty. Banki ucierpiały w powodzi, ale chcą też pomagać poszkodowanym mieszkańcom.
Parlament Europejski chce ustrzec klientów banków przed bezosobowymi wyłudzeniami. Za podejrzane telefony, maile czy SMS-y, najpierw zapłaci bank.
BGK ma w ofercie gwarancje i dopłaty dla firm, dzięki którym mogą one lepiej zarządzać swoim majątkiem i taniej zdobyć środki na działalność.
Cały czas rośnie wsparcie dla firm, które decydują się na inwestycje prośrodowiskowe, będące krokiem w ich transformacji w kierunku zrównoważonego rozwoju.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Revolut udostępnił nowe konto dla osób na działalności gospodarczej.
Banki w sprawach frankowych masowo pozywają swoich klientów o zwrot udostępnionego kapitału. Próbują w ten sposób bronić się przed przedawnieniem kapitału. Liczba takich spraw sięga już 30 tys. Prawnicy radzą, by wezwania do zapłaty traktować poważnie
W ślad za oczekiwaniami klientów i etycznym obowiązkiem, sektor bankowy w Polsce nie wyklucza zaangażowania w finansowanie procesów odbudowy Ukrainy. Ale konieczne jest tu wsparcie publiczne i dobre przygotowanie.
Przedstawiamy najciekawsze orzeczenia z zakresu prawa gospodarczego, administracyjnego, prawa pracy i ubezpieczeń, a także cywilnego oraz karnego wybrane z października 2024 r.
Brak stałych wpływów i zleceń oraz szybko rosnące koszty prowadzą do popadania firm w długi i coraz słabszej sytuacji finansowej sektora.
– Polscy inwestorzy nie mają świadomości, że w detalicznych obligacjach skarbowych indeksowanych inflacją mają fantastyczny instrument – mówi Emil Łobodziński, doradca inwestycyjny BM PKO BP.
Postępująca deglobalizacja, której kolejnym krokiem mogą być reformy gospodarcze zapowiedziane przez Donalda Trumpa, 47. prezydenta USA, powoduje że oczekiwany wzrost gospodarczy i technologiczny Unii Europejskiej mierzy się z coraz większymi wyzwaniami. W obliczu tych zmian rośnie znaczenie Publicznych Banków Rozwoju (PBR), które jako jedyne są w stanie zapewnić stabilność finansowania długofalowych projektów istotnych nie tylko z punktu widzenia gospodarczego, ale również społecznego i środowiskowego.
Nie ma jeszcze formalnego projektu ustawy frankowej, a już jej założenia zmuszają strony tych sporów do przygotowania taktyki postępowania czy to przed sądem, czy przy próbach ugodowych, choćby na korytarzu sądowym.
Wydawałoby się, że wybuch wojny w Ukrainie przyspieszy procesy związane z poprawą bezpieczeństwa Polaków. To okazało się złudne. Straciliśmy mnóstwo czasu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas