Bonusy od banku dla nowego przedsiębiorstwa

Terminale płatnicze, kasy fiskalne online, ale też usługi prawnicze czy księgowe. Banki wymyślają dodatki dla nowych przedsiębiorców zakładających konto. Firmy mogą też liczyć na specjalne premie czy bony.

Publikacja: 03.07.2019 21:06

Bonusy od banku dla nowego przedsiębiorstwa

Foto: Shutterstock

Wraz z założeniem konta w banku nowy przedsiębiorca może liczyć na wiele dodatków od instytucji finansowej. Oferta jest zróżnicowana, dlatego postanowiliśmy się jej przyjrzeć i zastanowić, czy warto kierować się takimi bonusami przy wyborze dostawcy rachunku firmowego.

Warto sprawdzić: Dotacje na założenie firmy – ile i gdzie można dostać

Terminal i kasa fiskalna od banku

Credit Agricole oferuje przedsiębiorcom podczas jednej wizyty w placówce pakiet produktów obsługujący całościowo kwestie sprzedaży i płatności.

– Dzięki temu przedsiębiorca w jednym czasie załatwia kasę fiskalną online, terminal do płatności i konto firmowe, na które spływają środki ze sprzedaży, i ma więcej czasu na rozkręcanie własnego biznesu – mówi Tomasz Tchorowski, segment manager w banku Credit Agricole.

Bank oferuje przedsiębiorcom rozpoczynającym działalność handlową unikalny pakiet łączący: konto firmowe, terminal płatniczy i kasę fiskalną online.

– Kupując te trzy produkty niezbędne do prowadzenia handlu detalicznego, firma zyskuje korzyść na każdym z nich: w sumie nawet do 814 zł – zauważa bankowiec. W pakiecie Biznes na Start konto firmowe w najbardziej rozbudowanej wersji SYMFONIA Biznes prowadzone jest za darmo przez 12 miesięcy. Przedsiębiorca nie zapłaci też za dzierżawę terminala płatniczego w ramach programu „Polska bezgotówkowa” przez kolejne trzy miesiące (łącznie 15 miesięcy darmowej dzierżawy terminala).

– Jeśli firma nie kwalifikuje się do programu „Polska bezgotówkowa”, w pakiecie dostanie dzierżawę terminala płatniczego za 1 zł netto przez pierwsze pół roku – tłumaczy Tomasz Tchorowski. Trzecim elementem oferty jest kasa fiskalna ELZAB k10 online, której zakup objęty jest rabatem w wysokości 220 zł netto. – Warto przy tym zauważyć, że w związku z nowymi przepisami w najbliższym czasie obowiązkiem prowadzenia sprzedaży przy użyciu kas fiskalnych online objęte będą kolejne grupy przedsiębiorców – dodaje przedstawiciel Credit Agricole. Pakiet został przygotowany przez ten bank we współpracy z firmą Elavon i producentem urządzeń fiskalnych ELZAB, a wniosek o instalację wszystkich trzech produktów klient załatwia podczas jednej wizyty w banku.

Darmowe usługi

Także mBank wspiera przedsiębiorców, zanim jeszcze otworzą firmę.

– Od marca 2018 roku udostępniamy każdemu, kto chce otworzyć jednoosobową firmę, wniosek o założenie jednoosobowej działalności gospodarczej za pośrednictwem mBanku – mówi Piotr Teodorczyk, dyrektor departamentu klienta firmowego w mBanku.

Dodaje, że wniosek taki klient może wypełnić przez internet, w placówce albo dzwoniąc na mLinię, a samo otwarcie firmy zajmuje 10 minut. – To o tyle ciekawe rozwiązanie, że zakładając firmę z mBankiem, klient od razu rejestruje działalność i otwiera rachunek firmowy, aktywuje bezpłatną usługę mKsięgowości łączącą program księgowy z rachunkiem bankowym. Może jednocześnie zamówić kartę do rachunku, terminal płatniczy w programie „Polska Bezgotówkowa” – mówi Teodorczyk.

– To wszystko podczas wypełniania jednego formularza. Wspólnie z naszym partnerem od księgowości otworzyliśmy dedykowaną infolinię dla osób mających pytania dotyczące otwarcia firmy. Doświadczeni pracownicy firmy księgowej odpowiedzą na każde pytanie związane z założeniem firmy – tłumaczy.

mBank regularnie prowadzi wywiady i badania wśród klientów firmowych.

– Doskonale rozumiemy, że pierwsze dwa lata po założeniu firmy to przede wszystkim koncentracja na rozwoju własnego biznesu i utrzymaniu się na rynku. Dlatego w ramach aktualnie obowiązującej oferty klienci otrzymują 24-miesięczną gwarancję bezpłatności podstawowych usług bankowych, takich jak konto, karta, przelewy, wpłaty i wypłaty z bankomatów – tłumaczy przedstawiciel mBanku.

Dodatkowo otwierający firmę z tym bankiem mogą dostać aż 500 zł na rozwój swojej działalności. Wystarczy, że przez pięć miesięcy będą opłacać ZUS z rachunku firmowego i choć raz w miesiącu zapłacą kartą.

– Możliwość otwarcia firmy w mBanku dostępna jest zarówno dla klientów banku, jak i osób, które nie były wcześniej z nim związane. Z tego rozwiązania skorzystały już 23 tys. przedsiębiorców. W mBanku startupy, które nie przekroczyły pół roku, mogą otrzymać finasowanie do 30 tys. zł limitu lub pożyczki spłacanej w ratach. – Starsze startupy, powyżej siedmiu miesięcy, mogą otrzymać finansowanie nawet do 150 tys. zł – mówi Piotr Teodorczyk.

Nowi przedsiębiorcy mogą również skorzystać z pełnego pakietu usług dodatkowych i wybrać te, które najbardziej odpowiadają ich potrzebom. Do wyboru mają wiele rozwiązań dodatkowych, takich jak np. terminale płatnicze (zarówno tradycyjne, jak i mobilne), mKsięgowość łączącą konto firmowe z programem księgowym w trzech pakietach dla osób, które chcą prowadzić księgowość samodzielnie lub skorzystać z pomocy profesjonalnej księgowej, mPlatformę walutową, dzięki której szybko wymienią aż 40 par walutowych, oraz Centrum Zadań – narzędzie w serwisie transakcyjnym i aplikacji mobilnej, które z powodzeniem zastępuje terminarz finansowy.

– Dodatkowych usług jest więc wiele, a bank pracuje nad wprowadzeniem kolejnych, by jak najbardziej ułatwić przedsiębiorcom prowadzenie firmy – mówi Teodorczyk.

Premia za ZUS

W PKO BP obowiązuje właśnie specjalna oferta dla firm.

– Nowi przedsiębiorcy, którzy założą u nas konto firmowe e-Biznes, mogą otrzymać premię nawet do 2000 zł w ciągu sześciu miesięcy – mówi Iwona Radomska z PKO BP. Dodaje, że premia obejmuje jednorazowo 200 zł za otwarcie PKO Konta Firmowego e-Biznes i rejestrację działalności gospodarczej w Centralnej Ewidencji Informacji o Działalności Gospodarczej za pośrednictwem serwisu internetowego iPKO. Poza tym młody przedsiębiorca może liczyć w ciągu pierwszych sześciu miesięcy na 300 zł premii za comiesięczne przelewy do ZUS na kwotę minimum 250 zł, do 600 zł premii za comiesięczne uznania na koncie firmowym uczestnika kwotą minimum 2 tys. zł z tytułu płatności online. Oferta promocyjna obowiązuje od 17 maja do 16 sierpnia. Poza tym przedsiębiorca może otrzymać debet w koncie w wysokości 1000 zł bez konieczności przedstawiania dokumentów finansowych.

– Kompleksowa oferta produktowa banku jest zintegrowana z szerokim wachlarzem usług dodatkowych, takich jak e-prawnik (zdalne konsultacje prawne), e-księgowość (wygodne fakturowanie, zarządzanie finansami przedsiębiorstwa, szybki dostęp do płatności, analiza bieżącej sprzedaży i kosztów oraz prognozowanie wydatków), asystent firmowy (wgląd do kluczowych danych: przepływy na koncie, koszty i przychody z działalności, ale także przypomnienia o zbliżającym się terminie opłacenia składki w ZUS czy złożenia deklaracji VAT) czy wreszcie e-Sklep umożliwiający założenie sklepu internetowego za pomocą serwisu transakcyjnego iPKO – wylicza Iwona Radomska z PKO BP.

Warto sprawdzić: Karty z doładowaniem i bonusami dla firm

Bank Millennium pracuje nad ofertą dla firm rozpoczynających działalność gospodarczą. – Szczegóły przekażemy, jak będzie to już możliwe – mówi Agnieszka Kubajek z biura prasowego banku.

Wraz z założeniem konta w banku nowy przedsiębiorca może liczyć na wiele dodatków od instytucji finansowej. Oferta jest zróżnicowana, dlatego postanowiliśmy się jej przyjrzeć i zastanowić, czy warto kierować się takimi bonusami przy wyborze dostawcy rachunku firmowego.

Warto sprawdzić: Dotacje na założenie firmy – ile i gdzie można dostać

Pozostało 95% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Bankowość
Klienci lepiej chronieni przed kradzieżą bankowych danych
Bankowość
Gwarancje kredytowe z plusem
Bankowość
Pożyczki dla zielonych inwestycji i przedsiębiorstw
Bankowość
Revolut ma coś dla mikroprzedsiębiorców. Nowy rodzaj konta
Akcje Specjalne
Firmy chcą działać w sposób zrównoważony
Bankowość
Odcięcie Rosji od SWIFT. Konsekwencje dla całej gospodarki federacji Putina
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży