Chociaż czterech na dziesięciu inwestorów przed emeryturą przyznało, że nie akceptuje ryzyka związanego z inwestowaniem na emeryturę, także czterech na dziesięciu potwierdziło, że według nich nie można inwestować na emeryturę, nie ponosząc ryzyka.
Badanie pokazuje, że wielu inwestorów nadal nie zdaje sobie sprawy z istniejących na rynku instrumentów służących do generowania zysków. Prawie 2/3 (63 proc.) inwestorów stwierdziło, że wie jak inwestować. Jednak większość inwestorów przedemerytalnych i emerytów nie wskazało poprawnie instrumentów inwestycyjnych pomnażających dochód, w tym obligacji miejskich (34 proc. wskazało je jako generujące zyski), obligacji rządowych (29 proc.), funduszy rynku pieniężnego (25 proc.) i obligacji przedsiębiorstw (25 proc.).
Mówiąc o zysku, inwestorzy (61 proc.) najczęściej wskazywali na dywidendę wypłacaną w związku z posiadanymi akcjami. Około ¼ (24 proc.) zadeklarowała, że w ciągu kolejnych 6 miesięcy zwiększy alokację swojego portfela inwestycyjnego w akcje, z których wypłacana jest dywidenda, uznając je za najbardziej atrakcyjne aktywa dla nowo wpłacanych pieniędzy.
Chociaż wiedza inwestorów jest niekompletna, generalnie są oni zadowoleni z oferty produktowej służącej pomnażaniu zysków w każdej grupie wiekowej: 56 proc. nie zgadza się z opinią, że te sposoby inwestowania służą tylko emerytom, a 60 proc. stwierdza, że czuje się bezpieczniej w obecnej sytuacji panującej na rynkach inwestycyjnych.