Podpisanie przez Azoty Tarnów umów zakładowej i z TFI PZU umożliwia złożenie do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) wniosku o zarejestrowanie PPE. Uruchomienie pracowniczego programu ma nastąpić niezwłocznie po zarejestrowaniu umów przez KNF. Jeżeli zaplanowane działania będą przebiegać zgodnie z przyjętym harmonogramem, pierwsza składka zostanie opłacona przez Azoty Tarnów w październiku za miesiąc wrzesień.
– Tworząc PPE w naszym zakładzie pracy chcemy przede wszystkim pomóc naszym pracownikom zgromadzić dodatkowe pieniądze na emeryturę w ramach III filaru, ale również poszerzyć ich wiedzę w zakresie systemu emerytalnego i świadomości dodatkowego oszczędzania – mówi Jerzy Koziara, dyrektor Departamentu Zarządzania i Polityki Personalnej w Azotach Tarnów. – Utworzenie pracowniczego programu emerytalnego jest odzwierciedleniem idei społecznej odpowiedzialności biznesu (corporate social responsibility – CSR), która przyświeca działaniom Azotów Tarnów i stanowi fundament stabilnej budowy wartości firmy w długim horyzoncie czasowym – dodaje.
W Azotach Tarnów zatrudnionych jest ok. 2,1 tys. osób. TFI szacuje, że do programu przystąpi ok. 85 proc., czyli 1,7 tys.
- Jest to dla nas zaszczyt i wyróżnienie, iż kolejny duży pracodawca dołączy do grona klientów TFI PZU decydując się na utworzenie i finansowanie pracowniczego programu emerytalnego dla pracowników – mówi Krzysztof Tokarski, prezes TFI PZU.
Będzie to już 106. tego typu program prowadzony przez TFI PZU. Wartość środków zarządzanych przez TFI PZU w ramach PPE to blisko 1,5 mld zł. Towarzystwo prowadzi programy dla takich podmiotów jak m.in. grupa KGHM, Volkswagen, PGNiG, Tauron Polska Energia, Politechnika Łódzka, Uniwersytet Łódzki czy ArcelorMittal Poland.