Dlaczego warto wybrać ten fundusz - krótka autopromocja

Aktualizacja: 10.06.2010 07:30 Publikacja: 10.06.2010 02:00

Dlaczego warto wybrać ten fundusz - krótka autopromocja

Foto: Fotorzepa, Dariusz Majgier DM Dariusz Majgier

[srodtytul]AEGON[/srodtytul]

[b]Jarosław Kubiak, prezes Aegon PTE[/b]

Na koniec marca 2010 r. pod względem trzyletniej stopy zwrotu Aegon OFE zajął piąte miejsce z wynikiem powyżej średniej ważonej. Członkowie funduszu mają do dyspozycji całodobową telefoniczną informację o stanie rachunku oraz wgląd w pełną historię konta przez Internet.

[srodtytul]ALLIANZ[/srodtytul]

[b]Agnieszka Nogajczyk-Simeonow, prezes PTE Allianz Polska[/b]

Fundusz nasz, kontynuując strategię z lat poprzednich, pobiera najniższą na rynku opłatę od składki, w wysokości 3,45 proc. Osiąga dobre wyniki inwestycyjne w dłuższym okresie. W minionym roku zajęliśmy pierwsze i czwarte miejsce w rankingach przygotowanych na podstawie trzyletnich stóp zwrotu publikowanych przez KNF. W pierwszym tegorocznym rankingu fundusz znalazł się na drugim miejscu.

[srodtytul]AMPLICO[/srodtytul]

[b]Rafał Mikusiński, wiceprezes Amplico PTE[/b]

Amplico OFE regularnie osiąga dobre stopy zwrotu, co ma kluczowe znaczenie dla wysokości emerytury. W oficjalnych zestawieniach KNF plasuje się w czołówce.

[srodtytul]AVIVA[/srodtytul]

[b]Paweł Pytel, prezes Aviva PTE[/b]

Atuty naszego funduszu to stabilność i wielkość. Nie bez znaczenia są również koszty – fundusz Aviva jest najtańszy dla klientów. Pod względem ryzyka, z jakim wiążą się inwestycje, należy do najbezpieczniejszych.

[srodtytul]AXA[/srodtytul]

[b]Robert Garnczarek, prezes AXA PTE[/b]

Nasz fundusz osiąga dobre wyniki, zwykle powyżej średniej rynkowej. Udowodniliśmy, że dobrze inwestujemy nie tylko w czasie koniunktury, lecz także w okresach zawirowań. Inwestujemy bezpiecznie i konserwatywnie, ponieważ skutki innowacyjności w tym zakresie mogą być bolesne. Innowacje wprowadzamy w innych dziedzinach, takich jak np. obsługa klientów.

[srodtytul]GENERALI[/srodtytul]

[b]Rafał Markiewicz, członek zarządu Generali PTE[/b]

Generali OFE był wielokrotnie zwycięzcą prestiżowych rankingów oceniających efektywność funduszu w pomnażaniu środków przyszłych emerytów. Jego dobre wyniki są rezultatem konsekwentnej i odważnej polityki inwestycyjnej.

[srodtytul]ING[/srodtytul]

[b]Grzegorz Chłopek, wiceprezes ING PTE[/b]

Nasz fundusz od wielu lat należy do osiągających najlepsze wyniki inwestycyjne. Stopa zwrotu wypracowana od początku istnienia OFE do końca kwietnia 2010 r. zapewnia nam drugie miejsce na rynku. Takie wyniki są odzwierciedleniem naszego długoterminowego podejścia do inwestycji.

[srodtytul]NORDEA[/srodtytul]

[b]Maria Oskroba, członek zarządu Nordea PTE[/b]

Kwiecień był kolejnym miesiącem, w którym nasz fundusz wybrało najwięcej osób. Oczywiście głównym celem towarzystwa jest efektywne zarządzanie aktywami. Korzystamy z doświadczeń grupy Nordea, jednej z najbardziej stabilnych na świecie.

[srodtytul]PEKAO[/srodtytul]

[b]Joanna Postupalska-Bożek, dyrektor sprzedaży i marketingu, Pekao Pioneer PTE[/b]

Przez ostatnie lata Pekao OFE zajmował najwyższe pozycje w zestawieniach publikowanych przez KNF. Wysoko plasuje się w rankingach stanu hipotetycznego konta według firmy Analizy Online.

[srodtytul]PKO BP BANKOWY[/srodtytul]

[b]Cezary Burzyński, prezes PKO BP Bankowy[/b]

Nasz fundusz w ostatnim okresie osiąga bardzo dobre wyniki. W kilku najbliższych rankingach przygotowanych przez KNF, obejmujących trzyletnie stopy zwrotu, znajdzie się powyżej średniej dla sektora. Należy do jednej z największych i najbardziej cenionych grup kapitałowych w Polsce – PKO Bank Polski. Dążymy do tego, by wszelkie sprawy związane z rachunkiem w funduszu można było załatwić również w placówkach tego banku.

[srodtytul]POCZTYLION[/srodtytul]

[b]Mariusz Wnuk, członek zarządu Pocztylion-Arka PTE[/b]

Naszą dewizą jest bezpieczeństwo zgromadzonych środków i ponadprzeciętna stopa zwrotu. Ustawienie priorytetów w takiej kolejności sprawia, że osiągamy stabilne wyniki. Od czterech lat, z wyjątkiem jednego półrocza, nasze wyniki, podawane w oficjalnych rankingach KNF, były lepsze od średniej ważonej dla funduszy.

[srodtytul]POLSAT[/srodtytul]

[b]Anna Horsecka, prezes PTE Polsat[/b]

Wybierając fundusz emerytalny, należy kierować się najbardziej racjonalnymi przesłankami, jakimi są wyniki inwestycyjne. OFE Polsat w tej dziedzinie ma wyjątkowe rezultaty. Wypracowaliśmy najwyższą stopę zwrotu liczoną od początku działalności wszystkich OFE.

[srodtytul]PZU ZŁOTA JESIEŃ[/srodtytul]

[b]Andrzej Sołdek, prezes PTE PZU[/b]

Jesteśmy częścią grupy PZU, największej instytucji ubezpieczeniowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Według danych KNF pod względem stopy zwrotu od początku plasujemy się w ścisłej czołówce; 18 razy nasze wyniki były lepsze od średniej ważonej stopy zwrotu wyliczonej dla wszystkich OFE. Naszym priorytetem jest jakość obsługi klienta.

[srodtytul]WARTA[/srodtytul]

[b]Marek Jandziński, prezes PTE Warta[/b]

Wyniki OFE Warta należą do najlepszych na rynku. Potwierdzają to czołowe miejsca w rankingach ogłaszanych przez KNF. Pieniądze naszych członków pomnażamy efektywnie, ale w sposób jak najmniej ryzykowny.

[srodtytul]AEGON[/srodtytul]

[b]Jarosław Kubiak, prezes Aegon PTE[/b]

Pozostało 99% artykułu
Emerytura
Wypłata pieniędzy z PPK po 2 latach oszczędzania. Ile zwrotu dostaniemy
Materiał Promocyjny
Podróżuj ekologicznie! Program Fundusze Europejskie dla zrównoważonej mobilności
Emerytura
Autozapis PPK 2023. Rezygnacja to dobry pomysł? Eksperci odpowiadają
Emerytura
Emeryci ograniczają wydatki. Mają jednak problemy z długami
Emerytura
Emeryci zadłużeni średnio na 12,5 tys. zł. Jak poprawić portfel seniora
Materiał Promocyjny
„Skoro wiemy, że damy radę, to zróbmy to”. Oto ludzie, którzy tworzą Izerę
Emerytura
Polacy łatwo sprawdzą ile mają pieniędzy na emeryturę. Jest projekt ustawy
Emerytura
Polacy sprawdzają, ile mają pieniędzy w PPK. Nawet ci, co nie mają