Z początkiem marca rezygnację z funkcji członka zarządu złożył Wojciech Połeć, który z PKO BP Bankowy PTE związany był od dawna. Jak wynika z naszych informacji zostaje jednak w strukturach towarzystwa. Nie wiadomo jednak jaką funkcję będzie pełnił.

Na tym jednak nie koniec zmian we władzach spółki. Z dniem jutrzejszym odchodzi  także Piotr Pisarewicz, który odpowiadał za inwestycje. Stanowisko objął w październiku 2010 r. Rezygnację złożył zaś w czwartek - jak wynika z informacji serwisu MojaEmerytura.rp.pl.

Po odejściu Pisarewicza zarząd PTE będzie składał się z dwóch osób. Ewa Małyszko pełni funkcje prezesa, która pracę w spółce rozpoczęła niedawno, bo w listopadzie 2011 r. Poza nią w zarządzie jest Marzena Koczut – wiceprezes. Zgodnie z prawem zarząd towarzystwa musi składa się z co najmniej trzech członków zarządu. To oznacza pojawienie się nowej osoby w zarządzie PKO BP Bankowy PTE.

Ewa Małyszko jest jedną z trzech kobiet, które szefują towarzystwem emerytalnym. Poza nią prezesem PTE Allianz jest Agnieszka Nogajczyk-Simeonow, a szefową PTE Polsat – Anna Horsecka. Na rynku działa czternaście powszechnych towarzystw emerytalnych.