Średnie oprocentowanie najlepszych ofert poniżej 1 proc.

123RF

Osoby preferujące oszczędzanie krótkoterminowe nie mogą liczyć na wysokie odsetki. Jak wynika z zestawienia najlepszych lokat jednomiesięcznych (wkład 5 tys. zł) większość stawek nie przekracza 1 proc. w skali roku.

Najatrakcyjniejszą ofertę ma eurobank, który gwarantuje 3,5 proc. na Lokacie LOGujesz–LOKujesz. Jednak depozyt jest dostępny tylko przez siedem dni dla osób, które aktywują aplikację eurobank mobile na swoim pierwszym urządzeniu mobilnym. Minimalna wpłata wymagana przez bank to 200 zł, maksymalna – 10 tys. zł.

3 proc. w skali roku można zarobić na Lokacie Happy w Idea Banku. To depozyt przeznaczony dla nowych klientów, którzy ulokują od 500 zł do 10 tys. zł.

O połowę mniej – 1,5 proc. w skali roku – przyniesie EnveloLokata Mobilna w EnveloBanku (jest to cyfrowa marka Banku Pocztowego). Warunkiem jej założenia jest posiadanie konta osobistego w tej instytucji. Minimalna wpłata wynosi 500 zł, górnej granicy nie ma.

Zestawienie zamykają Bank Ochrony Środowiska (EKOlokata) i Toyota Bank (Lokata Plus) z odsetkami 0,5 proc.

Średnie oprocentowanie najlepszych lokat miesięcznych wynosi w lutym 0,95 proc. Jest minimalnie niższe niż pod koniec ubiegłego roku. To efekt zmian, jakich dokonał bank Pekao SA. Instytucja ta obniżyła stawkę dla Lokaty Mobilnej z 0,8 proc. do 0,6 proc. w skali roku.

Mogą Ci się również spodobać

Twój telefon zapłaci oraz zrobi przelew

Blikiem zapłacisz za zakupy w stacjonarnych sklepach i punktach usługowych, a także w internecie. ...

Rodzina 500 plus: nowe rozdanie

Jeśli masz dostęp do systemu bankowego przez internet, wykorzystaj to do złożenia wniosku o ...

Aktywnie korzysta z rynkowych okazji

Fundusz Arka BZ WBK Obligacji Korporacyjnych na tle innych krajowych funduszy dłużnych wyróżnia się ...