Średnie oprocentowanie najlepszych ofert poniżej 1 proc.

123RF

Osoby preferujące oszczędzanie krótkoterminowe nie mogą liczyć na wysokie odsetki. Jak wynika z zestawienia najlepszych lokat jednomiesięcznych (wkład 5 tys. zł) większość stawek nie przekracza 1 proc. w skali roku.

Najatrakcyjniejszą ofertę ma eurobank, który gwarantuje 3,5 proc. na Lokacie LOGujesz–LOKujesz. Jednak depozyt jest dostępny tylko przez siedem dni dla osób, które aktywują aplikację eurobank mobile na swoim pierwszym urządzeniu mobilnym. Minimalna wpłata wymagana przez bank to 200 zł, maksymalna – 10 tys. zł.

3 proc. w skali roku można zarobić na Lokacie Happy w Idea Banku. To depozyt przeznaczony dla nowych klientów, którzy ulokują od 500 zł do 10 tys. zł.

O połowę mniej – 1,5 proc. w skali roku – przyniesie EnveloLokata Mobilna w EnveloBanku (jest to cyfrowa marka Banku Pocztowego). Warunkiem jej założenia jest posiadanie konta osobistego w tej instytucji. Minimalna wpłata wynosi 500 zł, górnej granicy nie ma.

Zestawienie zamykają Bank Ochrony Środowiska (EKOlokata) i Toyota Bank (Lokata Plus) z odsetkami 0,5 proc.

Średnie oprocentowanie najlepszych lokat miesięcznych wynosi w lutym 0,95 proc. Jest minimalnie niższe niż pod koniec ubiegłego roku. To efekt zmian, jakich dokonał bank Pekao SA. Instytucja ta obniżyła stawkę dla Lokaty Mobilnej z 0,8 proc. do 0,6 proc. w skali roku.

Mogą Ci się również spodobać

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego.

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego. Czy to możliwe?

Jeszcze do niedawna uzyskanie kredytu hipotecznego było dziecinną fraszką, a banki wkład własny traktowały ...

koszty kredytu hipotecznego

Własny kąt za pieniądze banku. Koszty dla singla i rodziny

Analizujemy opłacalność kupna mieszkania na kredyt i koszty kredytu hipotecznego. Czteroosobowa rodzina w celu uzyskania ...

Pożyczkowa alternatywa

Z wielu stron atakują oferty pożyczek „najwięcej za darmo”. Nie zawsze jednak wszystkie pieniądze ...