Gdzie warto ulokować oszczędności na 12 miesięcy

Fotorzepa, Marta Bogacz Marta Bogacz

Nie ma już na rynku stawki wyższej niż 3 proc.

Najwyżej oprocentowany depozyt roczny oferuje teraz Idea Bank. Tylko tam można dostać 3 proc., wybierając Lokatę nr 1 ze stałym oprocentowaniem. Oferta jest dostępna dla każdego. Zdeponować trzeba co najmniej 1 tys. zł (górny limit – 1 mln zł).

W Plus Banku można założyć 12-miesięczną Lokatę Mobilną z odsetkami 2,7 proc. Ale należy to zrobić przez smartfona. Minimalna kwota wynosi 1 tys. zł, górnej granicy nie ma.

Dwa banki: BIZ Bank i FM Bank PBP mają depozyty z oprocentowaniem 2,61 proc., uzależnionym od stawki WIBOR 6M (oprocentowanie na rynku międzybankowym). Minimalna kwota to 1 tys. zł, maksymalna nie została wyznaczona.

W Santander Consumer Banku można założyć depozyt roczny ze stawką 2,6 proc. Bank wymaga ulokowania co najmniej 5 tys. zł (górnej granicy nie ma). Oferta dotyczy nowych środków, które wcześniej w tym banku nie były deponowane .

Aż cztery instytucje proponują lokaty z odsetkami 2,5 proc. w skali roku. W Getin Noble Banku jest to depozyt progresywny (oprocentowanie rośnie w kolejnych miesiącach).

Klient BOŚ Banku mający tam konto osobiste może uzyskać bonus w wysokości 0,5 proc., jeśli przeprowadzi kartą debetową transakcje bezgotówkowe o wartości minimum 300 zł miesięcznie oraz będzie utrzymywać na koncie średnie miesięczne saldo w wysokości 10 proc. lokaty. 2,5 proc. można dostać także w Credit Agricole oraz Toyota Banku.

Średnie oprocentowanie dziesięciu najlepszych lokat rocznych wynosi teraz 2,6 proc. Natomiast przeciętna na rynku stawka to 1,5 proc.

Mogą Ci się również spodobać

Tanie akcje z potencjałem

Korekta na GPW sprawiła, że wyceny wielu spółek zaczęły wyglądać bardzo zachęcająco. Tegoroczne spadki ...

Wzrosną ceny patriotycznych pamiątek

4 tys. zł kosztuje monografia, która ujawnia tajemnice mózgu Piłsudskiego. Przed nami kilka aukcji ...

Kolejny bank uprościł ofertę

Porównujemy nowe Konto Przekorzystne Pekao SA z propozycjami konkurentów. Na mocy ustawy o usługach ...