Gdzie zdeponować oszczędności na pół roku

Bloomberg

Najwyższe stawki są przewidziane dla klientów powierzających bankowi nowe środki i zakładających konto osobiste.

Oprocentowanie nawet najlepszych na rynku depozytów sześciomiesięcznych nie zachwyca. Nigdzie nie dostaniemy więcej niż 2,2 proc. w skali roku. Co gorsze, stawka ta jest promocją obliczoną na przyciągnięcie nowych klientów.

2,2 proc. (o 0,15 pkt proc. mniej niż we wrześniu). proponuje Idea Bank. Żeby otworzyć jego półroczną Lokatę na Nowe Środki, wystarczy dysponować kwotą 500 zł. Maksymalna wysokość wkładu jest bardzo wysoka – 1 mln zł. Jak wskazuje nazwa lokaty, klient musi powierzyć bankowi środki, które nie były wcześniej deponowane w Idea Banku.

BOŚ Bank oferuje EKOlokatę SUPERprocentującą z oprocentowaniem 2,1 proc. w skali roku. Wymaga od klienta posiadania lub założenia konta osobistego. Minimalna kwota została ustalona na 1 tys. zł (brak maksymalnej).

Oferta Nest Banku na sześć miesięcy, z odsetkami 2,1 proc. w skali roku, to Lokata na Nowe Środki, dodatkowo tylko dla tych, którzy założą w tej instytucji rachunek osobisty. Minimalny wkład to 1 tys. zł, górnej granicy nie ma.

W Toyota Banku znajdziemy depozyt sześciomiesięczny z oprocentowaniem 2 proc. w skali roku. Wymagane jest ulokowanie co najmniej 5 tys. zł oraz posiadanie konta właśnie w tym banku. Oferta jest dostępna online. Jeden klient może otworzyć nawet 10 depozytów.

Średnie oprocentowanie dziesięciu najlepszych na rynku lokat półrocznych wynosi teraz 1,9 proc. w skali roku; jest minimalnie niższe niż w grudniu. Natomiast przeciętna na rynku stawka dla depozytów z takim terminem sięga zaledwie 1,2 proc.

Mogą Ci się również spodobać

Zyski spadły, straty wzrosły

Średnio inwestorzy zarobili 1,3 proc. w skali roku Podsumowanie wyników produktów strukturyzowanych, które zakończyły ...

Gdzie szukać wysokich odsetek

Depozyty trzymiesięczne należą do najwyżej oprocentowanych na rynku. Niestety, większość atrakcyjnych ofert to promocje ...

Fundusze obligacji mogą jeszcze pokazać pazur

Uwagę ekspertów, inaczej niż zazwyczaj, przykuwają teraz papiery dłużne. Ostatnie dwa miesiące nie upłynęły ...