Pieniądze wydawać rozsądnie

Zarabiać i pomnażać pieniądze to jedno. Ale ważne, by później mądrze je wydawać. Nam zależy, żeby Państwu doradzać i w jednym, i w drugim. Dlatego w tym tygodniu dwa, a właściwie trzy duże tematy o wydatkach. Mądrych wydatkach.

Na otwarcie bierzemy pod lupę Kartę Dużej Rodziny, która w tym roku przeszła metamorfozę, przeobrażając się w aplikację na smartfona. Dzięki temu korzystanie z niej stało się jeszcze wygodniejsze. GPS w telefonie sprawdzi naszą lokalizację i pokaże, gdzie w pobliżu dostaniemy zniżki, a te są naprawdę spore. I nie chodzi tylko o codzienne zakupy. Taniej wyskoczymy z dziećmi do teatru czy muzeum, taniej pojedziemy pociągiem. Zapłacimy mniej za bak paliwa czy usługi telekomunikacyjne. Krótko mówiąc: warto.

Warto też wcześniej pomyśleć o ubezpieczeniu na wakacje. Tłumaczymy, dlaczego karta EKUZ – choć przydatna – może nam nie wystarczyć. Doradzamy, na co zwrócić uwagę, kupując turystyczną polisę. Sezon urlopowy w zasadzie już się rozpoczął – nie zapomnijmy przed wyjazdem o mądrym wydatku, jakim jest dobra polisa, w krytycznym momencie może uratować nasze zdrowie i nasz portfel.

I na koniec jeszcze jeden mądry wydatek. Chmura, czyli wirtualny dysk. Wydatek, jak się okazuje, niekoniecznie – bowiem możemy dostać sporo przestrzeni za darmo. Sprawdzamy, które usługi są korzystne i bezpieczne. Dokumenty, zdjęcia i inne dane – pomyślmy wcześniej, zabezpieczmy swoje pliki. Bądźmy mądrzy przed szkodą.

Zapraszam do lektury.

Mogą Ci się również spodobać

Sztuka między wolnością a interwencją

Rynek sztuki w Polsce nie jest regulowany. Nie ma u nas rządowej licencji eksperta ...

Na rynku sztuki hossa

Szybko przyzwyczailiśmy się do wprowadzonej dwa lata temu zasady roam like at home. Objęła ...

Porzucone środki drugiego filaru

Pieniądze z OFE po śmierci, po które nikt się nie zgłasza

Środki w OFE i na subkoncie ZUS podlegają dziedziczeniu. Sprawdzamy, co dzieje się z ...