Dlatego przychodzimy z pomocą i sprawdzamy, które zakłady oferują dobre autocasco i czym różnią się poszczególne ubezpieczenia. Najczęściej AC ma dosyć szeroki zakres ochrony, ale są pewne szkody, za które ubezpieczyciel może nam nie zapłacić. Warto więc sprawdzić, zwłaszcza przed wakacjami, czy jeśli zderzymy się ze zwierzęciem czy grad zniszczy nam karoserię, zakład ubezpieczeniowy wypłaci nam odszkodowanie. Mamy nadzieję, że przygotowany przez nas materiał będzie dla państwa pomocny.

W tym tygodniu ruszył program pracowniczych planów kapitałowych, który systemowo wspiera długoterminowe oszczędzanie. Na naszych łamach pisaliśmy o PPK sporo i zapewne będziemy pisać jeszcze więcej. Czas pokaże, czy uda się przekonać Polaków do systematycznego oszczędzania na starość. Jeśli państwo pracujecie w dużej firmie zatrudniającej ponad 250 osób, to możecie odkładać w PPK już w tym roku. Program ma dać dodatkowe środki na emeryturze poza tymi gwarantowanymi przez system państwowy.

A jeśli o nim mowa, to warto wiedzieć dokładnie, jak działa i co nam zapewniają ubezpieczenia społeczne. Dlatego wspólnie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych rozpoczynamy wakacyjny cykl edukacyjny, który wyjaśni ich funkcjonowanie.

Przyglądamy się też polskiej fotografii artystycznej. Może być to ciekawa alternatywa inwestycyjna. Chociaż na razie transakcji jest niewiele, a rynek jest mały, warto się nim zainteresować. Przykład? W ubiegłym roku wystawiona na aukcji fotografia Anety Grzeszczykowskiej pt. „Hair 3″ osiągnęła cenę 65 tys. zł, przy estymacji na poziomie zaledwie 22–30 tys. zł. W co zatem inwestować? Wskazówką mogą być najdrożej sprzedane zdjęcia w zeszłym roku. Zdecydowanie dominują tu dzieła powstałe po 1945 roku. Widać więc, że cenimy powojenną awangardę i to w jej kierunku powinien się zwrócić potencjalny inwestor.

Zapraszam do lektury