Coraz chętniej w sieci oglądamy także transmisje z wydarzeń sportowych. Krótko mówiąc rzadko, jeśli w ogóle, włączamy odbiornik telewizyjny, za to „połykamy” coraz więcej gigabajtów danych. Oferta telekomów jeszcze wciąż nie do końca dostosowana jest do tych zmian, a produkty łączące stacjonarne łącze z abonamentem komórkowym z pominięciem TV nadal nie są u wszystkich standardem.

Zachęceni przez naszych czytelników postanowiliśmy jednak przyjrzeć się dostępnej na rynku ofercie takich właśnie pakietów. Sprawdzamy jej warunki i cenę za dwupak. Nie jest drogo – kwoty za miesięczny dostęp zaczynają się od kilkudziesięciu złotych. Jest to jednak cena za stosunkowo małą prędkość łącza stałego i niewielki pakiet danych w telefonii komórkowej. Oczywiście im lepsze warunki techniczne tym więcej trzeba zapłacić. Czy jednak doczekamy się tego, że komórkowy internet zacznie wypierać ten stacjonarny? Całkiem możliwe. Pakiety rosną i są coraz tańsze, ale na razie wciąż stałe łącze w domu jest tańsze i wygodniejsze.

Kontynuujemy nasz cykl edukacyjny z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Tym razem pod lupę bierzemy składki opłacane przez przedsiębiorców. Przedsiębiorca może skorzystać z szeregu ulg dotyczących wysokości i opłacania obowiązkowych składek do ZUS. Mniejsze wpłaty mają jednak swoje także negatywne konsekwencje. Warto więc wiedzieć, czy rzeczywiście opłaca się z tych możliwości korzystać.

Jak co tydzień na naszych łamach internetowych znajdą też państwo aktualny ranking lokat bankowych. Kokosów nie ma, a w obliczu rekordowo niskich stóp procentowych trudno o sensowny zarobek. Jeśli jednak szukamy pewnego zysku (chociaż trudno o nim mówić przy obecnym poziomie inflacji) warto zajrzeć na pieniadze.rp.pl i poszukać najlepszej dla siebie oferty.

Zapraszam do lektury