Przesiadka z telewizji do sieci

Fotorzepa/Andrzej Bogacz

Trend jest wyraźny. Coraz więcej ludzi, zwłaszcza młodych niespecjalnie korzysta z usług telewizyjnych. Filmy czy ulubione programy z małego ekranu zastępują platformy VOD, kanały Youtube, czy streaming video.

Coraz chętniej w sieci oglądamy także transmisje z wydarzeń sportowych. Krótko mówiąc rzadko, jeśli w ogóle, włączamy odbiornik telewizyjny, za to „połykamy” coraz więcej gigabajtów danych. Oferta telekomów jeszcze wciąż nie do końca dostosowana jest do tych zmian, a produkty łączące stacjonarne łącze z abonamentem komórkowym z pominięciem TV nadal nie są u wszystkich standardem.

Zachęceni przez naszych czytelników postanowiliśmy jednak przyjrzeć się dostępnej na rynku ofercie takich właśnie pakietów. Sprawdzamy jej warunki i cenę za dwupak. Nie jest drogo – kwoty za miesięczny dostęp zaczynają się od kilkudziesięciu złotych. Jest to jednak cena za stosunkowo małą prędkość łącza stałego i niewielki pakiet danych w telefonii komórkowej. Oczywiście im lepsze warunki techniczne tym więcej trzeba zapłacić. Czy jednak doczekamy się tego, że komórkowy internet zacznie wypierać ten stacjonarny? Całkiem możliwe. Pakiety rosną i są coraz tańsze, ale na razie wciąż stałe łącze w domu jest tańsze i wygodniejsze.

Kontynuujemy nasz cykl edukacyjny z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Tym razem pod lupę bierzemy składki opłacane przez przedsiębiorców. Przedsiębiorca może skorzystać z szeregu ulg dotyczących wysokości i opłacania obowiązkowych składek do ZUS. Mniejsze wpłaty mają jednak swoje także negatywne konsekwencje. Warto więc wiedzieć, czy rzeczywiście opłaca się z tych możliwości korzystać.

Jak co tydzień na naszych łamach internetowych znajdą też państwo aktualny ranking lokat bankowych. Kokosów nie ma, a w obliczu rekordowo niskich stóp procentowych trudno o sensowny zarobek. Jeśli jednak szukamy pewnego zysku (chociaż trudno o nim mówić przy obecnym poziomie inflacji) warto zajrzeć na pieniadze.rp.pl i poszukać najlepszej dla siebie oferty.

Zapraszam do lektury

Mogą Ci się również spodobać

Biurko potrzebne, ale tylko chwilę

Rozwijający się rynek usług współdzielonych zwiększa dostępność do wielu nieosiągalnych dla niektórych dotychczas możliwości. ...

Banki kuszą technologią

Bankowe konto to już nie tylko miejsce gromadzenia naszych pieniędzy. Coraz bardziej przypomina wielofunkcyjną ...

Oszczędzanie prawie przymusowe

Stało się. Po grubo ponad dwóch latach od ogłoszenia przez rząd pomysłu budowania nowego ...