Zakupy na święta z promocyjną ofertą

Przedświąteczny szalony sezon zakupów w pełni. Dlatego w najnowszym wydaniu „Moich Pieniędzy” pochylamy się nad wydatkami i zastanawiamy się, jak okiełznać nieco ten pęd i jak nie stracić głowy i portfela.

Publikacja: 10.12.2018 15:45

Zakupy  na święta  z promocyjną ofertą

Foto: Fotorzepa/Andrzej Bogacz

Otwieramy numer dużym materiałem o trwających obecnie promocjach, które oferują nam banki. Pewnie na co dzień się państwo nad tym nie zastanawiają, a okazuje się, że dzięki naszej karcie płatniczej można sporo zaoszczędzić. Zrobiliśmy przegląd takich ofert z informacją o rabatach u poszczególnych sprzedawców. Warto skorzystać przynajmniej z niektórych z nich, żeby nieco zaoszczędzić.

W zakupowym amoku możemy się tak zagalopować, że po prostu zabraknie nam pieniędzy na święta. Co w takiej sytuacji? Niektórzy będą musieli się zadłużyć. Chociaż zawsze odradzamy pożyczanie pieniędzy na konsumpcję, to jeśli już rzeczywiście musimy, warto przejrzeć nasze zestawienie kredytów świątecznych. Sprawdziliśmy na kilku przykładach wszystkie koszty takiej pożyczki. Pokazujemy, gdzie można za nią zapłacić najmniej.

Ponadto w numerze bierzemy na warsztat tzw. CFD, czyli kontrakty na różnice kursowe. To derywaty umożliwiające inwestorom wykorzystanie ruchów cen instrumentów bazowych, bez konieczności ich posiadania. Brzmi tajemniczo? Wyjaśniamy, jak inwestować w takie papiery, i wskazujemy na spore ryzyko takiej gry.

Coraz więcej jest symptomów zbliżającej się bessy. Przygotowaliśmy więc miniporadnik pokazujący, w jakich akcjach „schronić się” i przeczekać giełdową burzę.

Zapowiadamy też nasze prestiżowe zestawienie młodych artystów Młody Kompas Sztuki. Najbliższe wydanie „Moich Pieniędzy” w całości poświęcimy temu rankingowi.

Komentarz
Drogo, drożej... surowce
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Komentarz
Polisa coraz częściej szyta na miarę
Komentarz
Rynek długu rozdaje karty
Komentarz
Potencjał niewidoczny na papierze
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Komentarz
Finansowe kombajny w kieszeni